Bakan Yıldırım ucuz internet sözü verdi

Bakan Yıldırım ucuz internet sözü verdi.11363
  • Giriş : 06.07.2008 / 12:42:00

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, vergi indirimi ile Internet’in ucuzlayacağı sözünü verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Internet’in ucuzlayacağı sözünü bir kez daha verdi. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım gazetecilerle yaptığı sohbette Özel İletişim Vergileri’nde iyileştirme yapılacağını belirterek, internette şu anda oranın 15 olduğunu, yeni düzenlemeyle sektörün cirosunun artacağını, kayıpların azalacağını, tüketicinin de daha rahat bir konuma getirileceğini söyledi.

HAVALİMANI YERİ

Bakan ayrıca; İstanbul’a yapılması planlanan havalimanın bir zorunluluk olduğuna işaret ederek, yeni havalimanı için yer seçimi çalışmalarının büyük ölçüde tamamlandığını söyledi. Havalimanının Atatürk Havalimanı’nın kuzeybatısına inşa edileceğini belirten Yıldırım, “Yer konusunda sıkıntı yaşıyoruz. İstanbul’da yer bulmak kolay değil. Artık İstanbul’da yer kalmadı. 2005’te 2B kapsamında olan yerlerde fiyatlar değişmemiş; ancak, tapulu olan yerlerde fiyatlar yükselmiş. Şu anda etüt çalışmaları yapılıyor. Biraz zaman alacak. Diğer havaalanlarının zarar görmemesi açısından artan uçuş trafiğini şimdilik Sabiha Gökçen, Esenboğa ve Adnan Menderes Havalimanı’na; kargoyu ise Çorlu Havaalanına kaydıracağız. Böyle idare edeceğiz” dedi.

500 MİLYON DOLARLIK PROJE

Yıldırım, yeni havalimanının yolcu kapasitesi açısından Atatürk Havalimanı’ndan büyük olacağını, limanın yap-işlet-devret modeliyle, minimum 500 milyon dolarlık bir yatırımla yapılacağını ifade etti.

ULAŞTIRMAYA ZAM VAR MI?

Yıldırım, petrol fiyatlarındaki artışın başta havacılık olmak üzere taşımacılık sektörünü de etkilediğini belirterek, “Sektörün fiyat farkı talebi var. Nakliyecilerin de benzer sorunları var. Genel fiyat artışları karayolu ve havayolunu etkiledi. Ortak çözüm bulmalıyız. Sektör sıkıntı çekiyorsa bunu tespit edip dile getirmemiz gerekir. Bunun faturasının çıkarılması lazım. Bütçeyle ilgili sorunu halledip sonuca varacağız” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious