Bakan Yıldırım'dan sert tepki

Bakan Yıldırım'dan sert tepki.11833
  • Giriş : 09.11.2008 / 23:01:00

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, polis ve jandarmanın kendi ağzından rüşvet aldığı iması yapılan haberlere tepki.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Yıldırım, "Büyük gazetenin birinde bir haber: 'Bakan, polis ve jandarmanın rüşvet aldığını ima etti'. Külliyen yalan, külliyen iftiradır." dedi.

AK Parti Erzincan Merkez İlçe Teşkilatının 3. Olağan Genel Kurul toplantısı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın katılımıyla yapıldı. Erzincan 13 Şubat Spor Salonu'nda yapılan 3. Olağan Genel Kurula; Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Çanakkale AK Parti Milletvekili Mehmet Danış, Müjdat Kuşçu, Adıyaman AK Parti Milletvekili Mahmut Göksu, Erzincan Belediye Başkanı Mehmet Buyruk, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kongrede konuşan Bakan Yıldırım, bazı gazetelerde kendisi hakkında çıkan olumsuz haberlere cevap verdi. Bu günlerde siyasetten iflas etmiş bazı zihniyetlerin, ülkenin sorunlarının çözümü için ortaya hiçbir şey koyamadıkları gibi yaptıkları tek işin, "onu bunu çekiştirmek, dedikodu yapmak ve iftira atmak" olduğunu belirtti.

İftiracı zihniyetin boş zamanlarının çok olduğunu vurgulayan Bakan Yıldırım, "Onlar iftira atsınlar, dedikodu yapsınlar; bizim yapacak çok işimiz var. İşimiz başımızdan aşkın ülkenin bekleyen sorunları var, bunları çözmeye devam edeceğiz." dedi.

Polis ve jandarmanın kendi ağzından rüşvet aldığı iması yapılan haberlere tepki gösteren Bakan Yıldırım, "Bu ülkenin birliği, beraberliği, güvenliği için gece gündüz demeden çalışan, asayişi sağlayan güvenlik kuvvetlerimiz polisimiz ve jandarmamız böylesine fedakâr halde çalışırken, işte bu köhne zihniyet, bu iflas etmiş zihniyet ve onun yandaşları bizleri sanki bu güvenlik kuvvetlerimizi hizam ediyormuşuz gibi bir takım yalan haberler yayınlıyorlar. Büyük gazetenin birinde bir haber: 'Bakan, polis ve jandarmanın rüşvet aldığını ima etti'. Külliyen yalan, külliyen iftiradır.

Buradan ilan ediyorum: Bu ülkenin polisine, bu ülkenin jandarmasına haksız yere, asılsız yere suç isnat eden hem de benim ağzından veren bu basın yayın organlarını kınıyorum. Sizler ve milletim adına kınıyorum. Bizim amacımız; fedakârca gece gündüz hizmet eden güvenlik güçlerimizi suçlamak aşağılamak değil, onların bu ülkenin terörle asayişle trafikle fedakârca mücadelesini sonuna kadar desteklemek onların sorunlarını çözmektir." şeklinde açıklamada bulundu.

Birliğimizi beraberliğimizi koruduğumuz müddetçe, ülkemizi nasıl Cumhuriyet'in kuruluşundan önce düşmanı bu ülkeden kovmak için beraberce mücadele edeceğine değinen Bakan Yıldırım, "Türk'üyle, Kürt'üyle, Alevi'siyle, Sünni'siyle, Çerkez'iyle, Laz'ıyla nasıl mücadele ettikse, Anadolu topraklarını vatan yaptıysak, bugünde istiklâl mücadelesinden, istikbal mücadelesine giden yolda, yine bir olacağız, beraber olacağız, bölücülere, bu ülke için plan kuranlara, ayrılık kayrılık içende olanlara fırsat vermeyeceğiz." dedi.

Yapılan konuşmaların ardından seçimlere tek liste halinde giren Cemalettin Başsoz, AK Parti Erzincan Merkez İlçe Başkanlığı görevine seçildi.

Öte yandan, Bakan Yıldırım, Erzincan Belediyesi tarafından 13 Şubat Caddesi üzerinde yapılan çeşmenin açılışını yaparak, çeşmeden akan ekşisudan içti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*