Bakan Yılmaz: Lafla üretim olmaz!

Bakan Yılmaz: Lafla üretim olmaz!.8832
  • Giriş : 26.05.2009 / 16:31:00

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, ''Dedikoduyla, lafla, kısır çekişmelerle ve ideolojik tartışmalarla üretim yapılmaz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Bakan Yılmaz, Bingöl Arıcılar Birliği ve İl Tarım Müdürlüğü'nce, Bingöl Kültür Merkezi'nde düzenlenen ''Arıcılık ve Arıcılığın Geleceği'' konulu panel öncesi yaptığı konuşmada, bölgenin kalkınması için üretime dönük faaliyetlerin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

Bölgede bazı sıkıntılar nedeniyle üretim kültüründen uzaklaşıldığını belirten Yılmaz, ''Birliğe, emeğe, üretime yönelik işlere daha fazla kafa yormamız lazım. Dedikoduyla, lafla, kısır çekişmelerle ve ideolojik tartışmalarla üretim yapılmaz. Bilime ve tekniğe dayalı, gerçekten anlamlı bir şekilde, üretime dönük faaliyetleri geliştirmemiz lazım. İşsizliği görüyoruz. Özellikle işsiz gençleri görüyoruz. İşsiz gençlere üretim yoluyla bir takım imkanlar sunmamız gerekiyor'' dedi.

Yılmaz, yörenin kalkınması ve üretime dayalı faaliyetlerin canlandırılması için bir taraftan organize sanayi bölgesini geliştirmeye çalıştıklarını, diğer taraftan da kırsal kalkınma projeleri hazırladıklarını ifade etti.

Kamu yatırımlarıyla bir ilin kalkınmasının mümkün olmayacağına dikkati çeken Yılmaz, iş adamlarını, Bingöl'e yatırım yapmaya davet etti.

Bingöl'ün ekonomik ve sosyal gelişmişlik noktasında belli bir seviyeye geldiğini anlatan Yılmaz, şöyle konuştu:

''Üniversitemiz kuruldu. Havaalanı için gerekli ödeneği koyacağız. Organize sanayi bölgesi, doğal gaz ve duble yol çalışmalarımız devam ediyor. Eğitim ve sağlık alanındaki çalışmalarımız sürüyor. Bütün bunlar kamu yatırımıdır. Ancak, sadece kamu yatırımlarıyla bir ilin kalkınması mümkün değildir. Bunun için Bingöl'de ve diğer şehirlerde yaşayan Bingöllü iş adamları olmak üzere tüm iş adamlarını, Bingöl'e yatırım yapmaya davet ediyorum.''

''BİNGÖL BALININ KALİTESİ KORUNMALI''

Bakan Yılmaz, Bingöl balının dünya çapında tanıtımı ve katma değerinin artırılması için kalitesinin korunması gerektiğini bildirdi. Arıcılara bazı tavsiyelerde bulunan Yılmaz, şunları kaydetti:

''Bal üretimini ve verimliliğini artırmamız lazım. Fakat bu yetmez. Aynı zamanda kaliteyi korumamız lazım. Kısa vadeyi düşünüyorsanız, her gün bir şeyler yapılabilir. Orta ve uzun vadede, Bingöl balını yurt içi ve dışında tanıtacaksak, katma değerini artıracaksak, markalaştıracaksak, hepimize sorumluluk düşüyor. Birbirimizin bekçisi olmamız lazım. Bir kişinin yapacağı yanlış bütün camiaya mal olabiliyor. Üretim yaparken, kaliteye büyük önem verin. Orta vadeli düşünün. Eminim daha çok kazanacaksınız.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*