Bakana Şener iş adamlarıyla toplantı yaptı

Bakana Şener iş adamlarıyla toplantı yaptı.7181
  • Giriş : 22.06.2007 / 21:37:00

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, temel atma törenlerine katılmak üzere geldiği Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde partililer ve iş adamlarıyla toplantı yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bakan Şener, Yaman Otel'deki toplantıda, ülkeleri güçlü kılan kriterin, güçlü ekonomiler olduğunu belirtti.

Değişen dünya ve ekonomilerle birlikte rekabetin de boyut değiştirdiğini kaydeden Şener, şunları söyledi:

''Küreselleşmeyle birlikte rekabet anlayışı değişmiştir. En kaliteliyi, en ucuza üretip pazara sunamazsanız, dünyanın öbür ucundan en kaliteliyi, en ucuza üretip mahallenizde satarlar. Siz de sesinizi çıkaramazsınız. Herkesten daha kaliteli ve daha ucuzu üretemezseniz ayakta kalamazsınız.'' Şener, teknolojinin hızlı gelişimiyle, insanların daha çok iletişim halinde olmaya başladığını vurgulayarak, değişen dünyayı takip etmenin zorunlu bulunduğunu bildirdi.

Günümüz ekonomik şartlarında gelenekselliğin terk edilerek, çağa uygun ekonomik faaliyetlerin takip edilmesinin zorunlu olduğunu ifade eden Şener, ''Güçlü olmanın temelinde ekonomik performans yatar. Güçlü olmanın başlıca yolu, değişimi kavramaktır. Değişimi iyi yorumlayanlar, her zaman güçlü olmuşlardır'' dedi.

Ekonominin temelini paranın oluşturduğunu bildiren Şener, ''Bütün ekonomik faaliyetler parayla yapılır. 4 sene öncesini düşünün, Türk parasıyla alışveriş yapılamaz duruma gelinmişti. Para, AK Parti iktidarıyla para olmuştur. Para, bir ulusun bağımsızlığını temsil eder'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious