Bakan'dan Süreyya'ya ılımlı mesaj!

Bakan'dan Süreyya'ya ılımlı mesaj!.9157
  • Giriş : 01.12.2007 / 14:27:00

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Başesgioğlu, milli atletin güçlü delilleri olması halinde destekleneceğini söyledi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, 2. Uluslar Arası Kayak Sempozyumu'ndan çıkışında yaptığı açıklamada, kendisine komplo hazırlandığını iddia eden Süreyya Ayhan'a güçlü delilleri olması halinde destek vereceklerini kaydetti. Yeni Federasyon yasasının Türk futboluna önemli katkılar yapacağını belirten Başesgioğlu, Türkiye 2020 Dünya Olimpiyatlarına aday olacağını da açıkladı.

Türkiye Kayak Federasyonu tarafından Ankara Dedeman Otel'de düzenlenen 2. Uluslar Arası Kayak Sempozyumu'na katılan Spordan Sorumlu Bakan Başesgioğlu, dünyada ve Türkiye'de artık turizmde alternatif alanların arandığını, bunlardan en önemlisinin ise kış turizmi olduğunu kaydetti. Türkiye'nin kış turizminde önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirten Başesgioğlu, 2010 yılında Dünya Basketbol Şampiyonası ve 2011'de Erzurum'da düzenlenecek Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nın gelecek yıllarda aday olunacak daha büyük organizasyonların ülkemizde yapılabilmesi için referans olacağını belirtti.

Başesgioğlu, ayrıca Türkiye'nin 2020 Dünya Olimpiyatlarına aday olacaklarını ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılında bir dünya olimpiyatı yapmış ülke olma arzısunda olduklarını söyledi. Konuşmasından sonra kış sporları ve kayak merkezleri tesis malzemeleriyle ilgili standların açılışını yapan Başesgioğlu, standları gezerek bilgi aldı. Başesgioğlu'na kayak federasyonuna verdiği dektekten dolayı Federasyon Başkanı Özer Ayık tarafından bir plaket verildi.

- ''FEDERASYON YASASI FIFA'YA UYUM İÇİN YAPILDI'' -

Bakan Başesgioğlu, sempozyum çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Federasyon ve kulüpler için hazırlanan Yeni Futbol Yasası'nın Meclis'ten geçtiğini hatırlatan Başesgioğlu, "Biliyorsunuz bu FİFA ana statüsüne uyum sağlamak için yapıldı. Kulüpler Birliği ve Federasyon desteklediklerini söyledi. Türk futbolu için yeni bir yol haritası çizildi." dedi.

- ''SÜREYYA AYHAN'IN İDDİALARI DOĞRUYSA HAKKINI SONUNA KADAR SAVUNURUZ'' -

Dopingli çıktığı gerekçesiyle ömür boyu men cezası alması gündeme gelen milli atlet Süreyya Ayhan'ın basın açıklamasında suçsuz olduğu ve ceza almaması için Atletizm Federasyonu'nun etkili olacağı yönündeki açıklamalarıyla ilgili görüşü sorulan Başesgioğlu, "Biz milli atletimizin işlerin bu noktaya gelmesinden son derece üzgünüz. Hem kendisi hem de atletizmimiz açısından üzüntü vericidir. Kendisine haksızlık yapıldığına dair son derece güçlü delilleri varsa onun hakkını sonuna kadar savunuruz. Uluslar arası areneda son derece güçlü argümanlara sahip olmamız lazım. Bu çok inişli çıkışlı bir süreç. Arkadaşlarımız takip ediyorlar. Haksızlığa uğramışsa gereken desteği veririz." dedi.

Sempozyuma bazı ülke büyükelçileri, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü yetkilileri, bazı il valileri, turizm müdürlükleri, çok sayıda yerli ve yabancı sporcu, antrenörü ile kayak malzemeleri üreticileri katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious