Bakanı Çelik şehit ailesini ziyaret etti

Bakanı Çelik şehit ailesini ziyaret etti.10609
  • Giriş : 13.08.2008 / 14:44:00

Erzincan'da şehit olan er Murat Atsen'in cenazesi, Bursa'daki ailesinin evine getirildi. Sokaktaki tüm evlere Türk bayrakları asıldı. Çalışma Bakanı Çelik şehit ailesini ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erzincan'ın Kemah ilçesi kırsalında askeri aracın geçişi sırasında, teröristlerin önceden yola döşediği mayının patlatılması sonucu şehit olan er Murat Atsen'in cenazesi, ailesinin evine getirildi.

Şehit Er Atsen'in Ortabağlar Mahallesi Ural Sokak'taki evinin önünde cenazeyi bekleyen ailesi ve yakınları, taziyeleri kabul etti. Sokaktaki tüm evlere Türk bayrakları asılırken, şehit evinde asılı olan ''Terörü Lanetliyoruz'' pankartı, dikkati çekti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik de şehit er Atsen'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Bakan Çelik'e, acılı aileyi ziyaretinde Bursa Valisi Şahabettin Harput, İl Emniyet Müdürü Tahsin Demir ve Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin eşlik etti.

Çelik, evin önüne konulan masada oturan baba Yılmaz Atsen, hala Saliha Arat ve anneanne Bülbül Aktaş'a taziyelerini sundu. Baba Yılmaz Atsen'in metanetli duruşu dikkati çekerken, Bakan Çelik, gözyaşlarını tutamayan hala ve anneanneyi kolonya dökerek ve söylediği sözlerle sakinleştirmeye çalıştı.

Vali Harput, yaptığı konuşmada, Türk toplumunun acı ve tatlı gününde bir arada olduğunu söyledi.

Harput, şunları kaydetti:

''Bu ülkenin birlik ve beraberliğine yönelik tertip ve tuzaklar dün nasıl varsa bugün de olacak. Bu vatan, şehitlerin kanıyla vatan oldu. O yüzden şehitlikten dolayı kimse üzülmesin. Bu kalleşçe tuzağı kuran insani duyguları kaybolmuş caniler, Türk devletinin adaletinden kaçarak, ısrarla zarar vermeye çalışıyorlar, ama biliyorlar ki bu yolun sonu yok, er veya geç, bu devletin çelik bilekleri arasında erimeye ve yok olmaya mahkum olacaklar.''

Bakan Çelik ise şehit evinden ayrılırken, ''Bizim en büyük gücümüz, birlik ve beraberliğimiz. Bunu zedeleyerek hainlere fırsat vermeyelim, başkalarını sevindirmeyelim'' dedi.

Baba Yılmaz Atsen ise gazetecilere yaptığı açıklamada, Mehmet adında bir oğlu daha bulunduğunu belirterek, ''Seneye kısmet olursa, o da askere gidecek. Vatan sağ olsun. Onlarda eğer bir saç teli kadar insanlık varsa, gelsinler erkekçe kavga edelim, ama onlarda o kadar insanlık yoktur'' diye konuştu.

-ŞEHİT ER KÜÇÜK YAŞTA DA ANNESİNİ KAYBETMİŞTİ-

Abla Hülya Çavuş da çocuk yaşta annesini kaybettiğini anımsatarak, ''Şimdi de kardeşimi kaybettim. Kardeş acısı çok büyükmüş, ama çok gururluyum çünkü kardeşim şehit oldu'' dedi.

Üvey anne Hanife Atsen ve babaanne Fatma Atsen'in de bulunduğu şehit yakınları ile mahalle sakinleri, ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'' sloganları atılırken gözyaşlarını tutamadı. Baba Yılmaz Atsen gözyaşları içinde oğlunun tabutunu tutarken, şehidin bazı yakınları sinir krizi geçirdi.

Cenaze, burada okunan duaların ardından Ulucami'ye götürüldü.

Bu arada, meslek lisesi mezunu olan şehit er Murat Atsen'in annesi Aysel Atsen'in, yaklaşık 15 yıl önce cam silerken kaza sonucu düşerek yaşamını yitirdiği öğrenildi. Baba Yılmaz Atsen'in eşini kaybettikten bir süre sonra ikinci kez evlendiği ve toplam 5 çocuğu olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*