Bakan'ı istifa ettiren fotoğraf!

Bakan'ı istifa ettiren fotoğraf!.11257
  • Giriş : 24.05.2007 / 00:51:00

Pakistan’ın kadın Turizm Bakanı Nilüfer Bahtiyar'ı bu fotoğraf istifa ettirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Pakistan’ın kadın Turizm Bakanı Nilüfer Bahtiyar, bir yardım etkinliğinde erkek pilotlarla çektirdiği samimi fotoğraflar yüzünden istifa etti.

Bahtiyar’ın istifasını hazırlayan olayların başlangıcı geçen yıla uzanıyor.

Pakistan’da Taliban tarzı bir yönetim kurmak isteyen insanların oluşturduğu mahkeme tarafından, Fransa’da hayır için katıldığı yamaç paraşütü etkinliğinde pilotlarla samimi fotoğraflar çektirdiği gerekçesiyle Turizm Bakanı Nilüfer Bahtiyar aleyhinde bir takım eleştiriler yapıldı.

İslamabad’da Abdülaziz kadın bakanın işine son verilmesini istedi.

Kadın hakları için mücadele veren, töre cinayetlerinin son bulması için çabalayan Bahtiyar, bu kez Urduca yayınlanan gazetelerde yer alan fotoğrafları yüzünden tepkileri üzerine çekti.

Fotoğraflar geçen yıl, Pakistanlı depremzedelere yardım toplamak için Fransa’da yapılan bir yamaç paraşütü etkinliğinde çekilmişti. Kadın bakan da bu etkinlikte atlayış yapmış, maceralı yolculuğu başarıyla tamamladığında da uçuş öğretmenine sarılarak heyecanını paylaşmıştı. İşte Bahtiyar’ı namahrem erkeklere sarılırken gösteren bu fotoğrafın geçen hafta basında yer alması istifa sürecini getirdi.

Abdülaziz, "Davranışı, bizim sosyal değerlerimize aykırıdır. Cezalandırılmalıdır" dedi.

KORKUM YOK

Nilüfer Bahtiyar; "Yaptıklarımdan ötürü utanç duymuyorum, Allah’tan başka kimseden korkum yok" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious