Bakanım, rüyamı çaldılar!

  • Giriş : 09.07.2006 / 00:00:00

Rüyasının çalındığını iddia eden Hasan Sancak, Bakan Çubukçu'dan destek istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Samsun'da gördüğü rüyalarını reklam metini haline getirerek dünyada ilk kez notere tasdik ettiren emekli öğretmen Hasan Sancak, Sevgi Kafe'de Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ile görüştü. Hasan Sancak kendisine ait notere onaylatılmış rüyalarının reklam filmi halinde oynatıldığını belirterek, emeğinin çalındığını ifade etti. Sancak, tek başına olduğu için hakkını arayamadığını ve kendisine haksızlık yapılmasına engel olamadığını kaydetti. Sancak, kendisine ait olan 'Benim Annem Melekti' isimli kitabını da Bakan Çubukçu'ya hediye etti.

Bu sırada Bakan Çubukçu'nun yanında bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Hasan Sancak'a yardımcı olacağını sözünü vererek Sancak'tan bakanı rahat bırakmasını istedi. Bunun üzerine korumalar tarafından Sancak uzaklaştırıldı.

Öte yandan Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Samsun Valiliği'nde Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nu ziyaret etti. Burada Türkiye'de sosyal hizmetleri yeniden yapılandırmak için çalışmalar yapıldığını aktaran Çubukçu, birkaç sene öncesini kadar rüya denen projelerin uygulamaya geçirileceğini söyledi. Çubukçu, bu projeler için pilot bölgelerden birisini de Samsun olacağını açıkladı. Çubukçu, valilik hatıra defterini de imzaladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious