Bakanlar, bu hafta ikinci kez toplanıyor

  • Giriş : 11.10.2006 / 00:00:00

Yüksek Planlama Kurulu (YPK) Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında akşam saatlerinde toplandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Başbakan Erdoğan'ın başkanlığında TBMM'deki Başbakanlık makamında gerçekleştirilen toplantıya Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ile Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer, Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarı Ahmet Tıktık, Hazine Müsteşarı İbrahim Halil Çanakçı ve Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz katıldı.

Yüksek Planlama Kurulu'nda, 2007 bütçe girdileri, makroekonomik büyüklükler, yatırımlar ve faiz dışı fazla gibi bütçenin 4 temel yönü belirleniyor. YPK toplantısında alınan kararlar bu hafta ikinci çarşamba günü toplanacak Bakanlar Kurulu toplantısında ele alınacak.

Bakanlar Kurulu toplantısında ayrıca Fransa'nın Sözde Ermeni Soykırımı iddialarını kabul etmeyenlerin cezalandırılmasına ilişkin hazırladığı yasa teklifinin de değerlendirilmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious