Başkanlar anlattı, arsalar kat karşılığı verildi

  • Giriş : 15.10.2005 / 00:00:00
  • Güncelleme : 30.09.2016 / 16:50:20

Kat karşılığı arsaları müteahhide veren Belma, modern şekilde inşa edilecek dairelerden yüzde 32 pay alacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Isparta, Barla, Yslamköy, Atabey, Sav ve Büyükkabaca belediye başkanlary ortak bir basyn toplantysy düzenledi. Isparta Belediye Başkany Balaman, Belmaş şirketinin arazilerini kat karşylyşy ihalesi konusunda önemli bir çalyşma yapyldyşyny ve Isparta'ya modern siteler inşa edileceşini açyklady. Uzun zamanly bir fizibilite raporu hazyrladyklaryny aktaran Belediye Başkany Balaman, "Kyş girmeden çalyşmalara başlayacaşyz. Isparta'da ilk defa teknolojik ve modern binalar dikeceşiz. Bunlar şehrimize örnek binalar olacak." dedi.

Belmaş'yn iki arazisini kat karşylyşy Ispartaly Hamamcyoşlu firmasyna veren 6 başkan, bu ihaleden yüzde 32 oranynda daire sahibi olacak. Firma adyna konuşan Osman Hamamcyoşlu, arsalar üzerine 152 daire yaparak 49'unu Belmaş'a vermeyi taahhüt ettiklerini belirtti. Sitenin çevre düzenlemesini ve dişer üst yapy çalyşmalary da firma tarafyndan gerçekleştirilecek. Hamamcyoşlu, "Isparta'ya modern site anlayyşyny getireceşiz. Belmaş'yn arazileri bundan daha iyi şekilde deşerlendirilemezdi." diye konuştu.

BELMAş'yn ortaklary Atabey Belediye Başkany ve BELMAş Yönetim Kurulu Başkan Yardymcysy Tevfik Atasoy, Yslamköy Belediye Başkany Lokman Gökmen, Sav Belediye Başkany Yusuf Dede, Büyük Gökçeli Belediye Başkany Mehmet Akar ve Barla Belediye Başkany Mustafa Kunt, ihalenin hayyrly olmasyny diledi.

Geçtişimiz ay ortak bir basyn toplantysy düzenleyen Isparta Belediye Başkany Balaman dyşyndaki beş başkan, Balaman'yn yüzde 77 ortak olduşu Belmaş'la ilgili ihale zarflarynyn evinde bulunduşu ve şirkette yetkisiz olduşu yönünde açyklamalar yapmyşty. Önceki görüşlerinin bir ay içinde neden deşiştişi sorusuna cevap Başkan Balaman'dan geldi: "Biz, AK Parti'yiz, hepimiz kardeşiz. Kavga da ederiz, baryşyz da." Sitenin adynyn ise 'AK Site' olacaşy iletildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious