Bakanlar il kongreleri için Van'a geldi

  • Giriş : 20.05.2006 / 00:00:00

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Devlet Bakanı Beşir Atalay AK Parti Hakkari ve Bitlis il kongrelerine katılmak üzere Van'a geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hakkari İl Kongresi'ne katılacak olan Ulaştırma Bakanı Yıldırım, havaalanında yaptığı açıklamada, "Hükümet olarak bizim görevimiz memlekette sağlanan huzur, istikrar ve barış ortamını devam ettirmek, buna engel olacak her türlü provakatif faaliyetin önüne geçmektir" dedi.

Yıldırım ile Atalay, Van Ferit Melen Havaalanı'nda Vali Vekili Mustafa Yavuz, AK Parti Van milletvekilleri Cüneyt Karabıyık, Hacı Biner ve Yekta Haydaroğlu ile Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez tarafından karşılandı.

Polis merasim takımını selamladıktan sonra VİP salonunda gazetecilerin "Danıştay üyesi Mustafa Yücel Özbilgin'in cenaze töreninde bakanlara yapılan saldırıları nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna Bakan Yıldırım, "Konuyla ilgili gerekli açıklamalar yapıldı. Ülkede gerginliğin artması hiç kimseye fayda sağlamayacak. Gerginliğin ne halka ne de ülkenin geleceğine faydası yoktur. Onun için hükümet olarak bizim görevimiz memlekette sağlanan huzur, istikrar ve barış ortamını devam ettirmek, buna engel olacak her türlü provakatif faaliyetlerin önüne geçmektir. Olay esnasında da cenazede de yurt dışındaydım" şeklinde cevap verdi.

Bakan Yıldırım, polis helikopteriyle Hakkâri'ye giderken, ikinci uçakla da Devlet Bakanı Beşir Atalay Van'a geldi. Atalay, parti binasında bir süre partililer ve İl başkanı ile görüştükten sonra il kongresine katılmak üzere karayoluyla Bitlis'e geçti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious