Bakanlar Kurulu sonrası Cemil Çiçek'in açıklaması

Bakanlar Kurulu sonrası Cemil Çiçek'in açıklaması.15182
  • Giriş : 03.03.2008 / 18:35:00
  • Güncelleme : 03.03.2008 / 18:47:50

Başbakanlık Merkez Bina'da Erdoğan başkanlığında gerçekleşen toplantı, yaklaşık 6 saat sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında konuşan Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, 221. maddenin terörist liderleri de kapsayacak şekilde değiştirildiğini açıkladı.

Bakanlar Kurulu sonrası Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek Türk Ceza Kanunu'ndaki 221. maddeye ilişkin açıklamalarda bulundu. Yasanın yeni şeklinin kapsamına açıklık getirdi. Çiçek'in açıklamaları şöyle:

Türk Ceza Kanunun 221. maddesindeki düzenleme 8 kez yeniden düzenlenmiştir. Bu güvenlik birimlerinin talebi sonucunda bu düzenlemeler yapılmıştır. Sebebi ne olursa olsun bir kısım insanların silaha başvurmaması için gerekli önlemler alınmıştır.

Burdaki amaç çocuklarını kaybeden ailelerin mağduriyetini gidermektir. Türkiye'nin sürekli değişikliklere gitmemesi üzerinde durduk. Bu konu bir ceza hukuku müesesesidir . Bu nedenle iki de bir yasal düzenlem yüzünden sorun çıksın istemiyoruz. Ceza kanununda bir kısım suçlar bireysel olarak işlenirken bugün gelişen şartlar, toplumun içinde bulunduğu durum gelir dağılımı farklılğı yüzünden bu eylemler şimdi örgütlü olarak işlenebilmektedir.

221 madde örgüt tarafından yeterince bilinmemektedir. Onlar kendilerini kurtaracak çözüm olmadığı zaman diğerlerini de bundan uzak tutmaya çalışıyorlar. Burdaki amaç örgütün tepe noktasındaki kişileri de kapsayacak şekilde değiştirilmektedir.
Örgütün önde gelenleri dışarda tuzu kuru şekilde hayatlarını sürdürüyor içerdekiler ise eylem koyunca zor durumda kalıyorlar. Biz bunu açıklığa kavuşturmak istiyoruz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious