Bakanlar Kurulu sonunda Cemil Çiçek açıklama yaptı

Bakanlar Kurulu sonunda Cemil Çiçek açıklama yaptı.9486
  • Giriş : 22.10.2007 / 15:45:00
  • Güncelleme : 22.10.2007 / 18:30:55

Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi. Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek açıklama yapıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cemil Çiçek'in açıklamasından notlar...
Terörle mücadele kapsamlı bir şekilde ele alındı.. Terörle mücadele milli meleseledir. Onlara verilebilecek en iyi cevap birlik beraberliğimizi en üst düzeyde tutmaktır.

Kimse Türkiye'nin gücünü sınamamalı. Dün aldığımız kararlar var bugün aldığımız kararla var. Yarın alacağımız kararlar var.

Devletimizin tüm birimleri mutabakat içindedir. Başbakan İngiltere'de temaslarda bulunacak.

Ortaya konulacak tepkiler bütünlüğümüze zarar vermemeli. Art niyetililerin provoke etmeleri ihtimali vardır.


Dün 12 şehit verilen terör saldırısının ardından toplanan Bakanlar Kurulu'ndan ''Alınan ve alınacak tedbirler konusunda devletin tüm birimleri arasında tam bir mutabakat vardır'' açıklaması çıktı.

Terör gündemiyle toplanan Bakanlar Kurulu'nun ardından Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek kameraların karşısına geçti.

"Böylesine kapsamlı bir terör belasına karşı hiçbir zaman tek başına mücadele fayda getirmez" diyen Çiçek, "Öyle olsaydı 25 senedir terör belası defedilirdi" şeklinde konuştu.

Cemil Çiçek, geçen hafta Meclis'ten geçen tezkereyle ilgili olarak da, "İnşallah bu tezkereyi kullanmaya ihtiyaç kalmaz. Umarım herkes aklını başına alır" ifadesini kullandı.

Konuşmasında tedbirlerin hepsinin koordineli olarak yapılması gerektiğine işaret eden Sözcü Çiçek, "Ancak aldığımız önlemleri ben burada ifade edemem, yaptığımız işin ciddiyeti gereği. Biz hangi tedbir ne zaman gerekiyorsa onu o zaman almak durumundayız" diye konuştu.

KAYIP 8 ASKERİN DURUMU

Çiçek'e dün Hakkari'deki birliğe saldırının başlamasından bir süre sonra kendileriyle irtibat kesilen 8 askerin durumu da soruldu.

Sözcü Çiçek bunun üzerine, "Bu bölgede operasyonlar devam ediyor. Zaman zaman bu birlikler arasında irtibat eksikliği olabilir. Netice henüz belli değil: Mücadele sürüyor. Neticeyi inşallah en kısa süre içinde alırız" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious