Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi

Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi.15182
  • Giriş : 21.07.2008 / 15:48:00

Yaklaşık 2,5 saat süren toplantı sonrası Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, insanı hayrete düşüren bir rakam verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Başbakanlık Merkez Bina'da yapılan toplantı yaklaşık 2,5 saat sürdü.

Yaklaşık 2,5 saat süren toplantı sonrası Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek şu bilgileri verdi.

"İlk konuştuğumuz konu Kıbrıs konusu oldu. Kıbrıs'ta müzakere sürecinde neler yapılabileceği konuşuldu.

Onun dışında genel asayiş ve politika konuları konuşuldu. Ağrı'da kaçırılıp serbest bırakılan 3 Alman dağcının durumu konuşuldu.

Terör yüzünden nelerin kaybedildiğini çok iyi biliyoruz. Terör konusunda bu ülke mmaddi olarak 300 milyar doların üzerinde bir para harcadı. GAP projesinin maliyeti 32 milyar dolar. Eğer terör olmasaydı GAP projesi de bitirilirdi. Milli gelide bunun iki katı olurdu. Bu terör başkalarının hesabına yapılan bir terördür ve kimlerin desteklediği ortadadır.

Türkiye günümüzün yükselen yıldızlarının biridir. Bölgesindeki sorunların çözümü konusunda katkı yapmaya çalışıyoruz. Türkiye müzakerelere katkı vermeye devam edeceğiz.

Kıbrıs meselesi milli bir davadır ve partiler üstü bir konudur. Bu konuda biz açık desteğimizi her zaman veriyoruz. hafta sonunda yapılan törenlerde de soydaşlarımızın yanındayız mesajı verdik.

Kıbrıs sorununda bugüne kadar bir çözüm olmamışsa bunun sebebi güneydeki Rum kesimidir. Her ne pahasına olursa olsun çözüm anlayışında da kimse olamaz. Çözüm her iki kesimin de yararına olacak. Umut ederiz ki bu süreç arzu edilen şekilde son bulur. Baskıların 10'da biri Rumlara yapılsa sorun şimdiye kadar çözülürdü. Ancak maalesef dünyadaki terazi her zaman o kadar adil tartmıyor.

İran ile ilgili görüşmelerde yeni bir safhaya gelindi.

AK Parti'nin kapatma davası Bakanlar Kurulu'nda gündeme gelmedi. Bugün konuşulacak yeni bir şey yok. Zaten bu davayı biz hükümette konuşmadık. Bunun konuşulacağı yer partidir. Biz bunu şimdiye kadar partide konuştuk. Davanın bir an önce sonuçlanmasını temenni ediyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*