Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi

Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi.15182
  • Giriş : 04.08.2008 / 15:17:00
  • Güncelleme : 04.08.2008 / 15:42:01

Bakanlar Kurulu sonrası görüşülen konuları açıklayan Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, hükümetin ramazan fırsatçıları ile ilgili aldığı önemli kararı duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi. Başbakanlık Merkez Bina'da yapılan toplantı yaklaşık 4 saat sürdü.

Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, toplantıya ilişkin açıklamalar yaptı. Çiçek'in açıklamaları şöyleydi:

- İçişleri Bakanı İstanbul'daki terör saldırıları ile ilgili Bakanlar kurulu'na bilgi verdi ve son durum değerlendirmesi yaptı. İlk olarak Güngören saldırılarının yaralarının sarılması ile ilgili konu görüşüldü. Zarar tespit çalışması yapılıyor. Gerkeli incelemelerin sonunda gerekli girşimlerde bulunulacak.

- Ramazan ayı yaklaşırken fiyat hırsı içinde olan spekülatörlere karşı önlem alınacak. Fiyat artışları kontrol edilecek. Ramazan ayı fırsatçıları olabilir. Kar ederken başkalarınında hakkı gözetilmelidir. Maliye Bakanlığı bu konu ile ilgili devreye girdi. Fiyatlarla oynayanlara karşı tedbir alınacak.

- Bakanlar Kurulu bundan sonra iki haftada bir toplanacak.

- Antalya'daki orman yangınları ile ilgili zararın lkarşılanması için 200 bin YTL gönderdi. Uçakların gecede çalışabilir hale getirilmesi sağlanacak. Yangını söndürmek için gerekli ekipman temini yapılacak. Yangınlarda insan davranışları ve kusuru olduğu ortadadır. Aracıyla giderken sigarasını atıyor, içtiği bir şey varsa şişesini fırlatıyor. İnsani hatalardan kaynaklanan olayların doğurduğu büyük hasarlar bunlar.

- İhtiyaç olursa Meclis tatildeyken toplanabilir.

- Konya'daki olaylarla ilgili iki ayrı soruşturma yürütülüyor. Biri adli, biri idari. Olayın sorumluları ile ilgili gözaltında olanlar var. Bina 2002 yılında erkek öğrenci yurdu olarak açılmış. 3 bakanlık olayla ilgili araştırma yürütüyor.

- Kapatma davasının sonucunu yorumlamak için gerekçe beklenmelidir. Aksi halde karanlıkta göz kırpmak gibi olacaktır. Anayasa Mahkemesi'nin gerekçesi demokrasinin çapını belirleyecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*