Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi! Neler görüşüldü?

Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi! Neler görüşüldü?.7701
  • Giriş : 09.07.2007 / 18:49:00
  • Güncelleme : 09.07.2007 / 19:29:20

Başbakan Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen 168. Bakanlar Kurulu sona erdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen 168. Bakanlar Kurulu sona erdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Başbakanlık Merkez Bina'da gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi.

Toplantının ardından Devlet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Abdüllatif Şener açıklama yaptı.

Bakanlar Kurulu'nda Avrupa Birliği müzakere süreci ve Fındık fiyatları konusu ele alındı. Şener, fındık fiyatlarla ilgli açıklamayı Tarım Bakanı Mehdi Eker'in yapacağını söyledi.

Toplantının ardından Devlet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Abdüllatif Şener açıklama yaptı. Toplantıda gündemdeki konuların görüşüldüğünü söyleyen Şener, "ilk gündem maddemiz Avrupa Birliği'dir. Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan AB süreciyle ilgili bilgi verdi. AB ile ilgili sunumdan sonra değişik konular özel gündem maddesi olarak serbest bir şekilde konuşulmuş ve müzakereye açılmıştır." şeklinde konuştu.

Şener, Orman Bakanı Osman Pepe'nin son günlerde çıkan yangınlarla ilgili değerlendirmeler yaptığını ve ayrıntılı bilgiler verdiğini söyledi. Daha sonra Karadeniz Bölgesi'nin temel ve en fazla üretilen ürünü olan fındık konusunun ele alındığını söyleyen Şener, "Fındık fiyatlarıyla ilgili detaylı açıklamayı Tarım Bakanı Mehdi Eker yapacaktır." dedi.

Şener, "168. Bakanlar Kurulu toplantımız bu gündem konularıyla tamamlanmıştır. Bakanlar Kurulu toplantısının yasama döneminin son toplantısı olma ihtimali vardır." dedi.

Daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplayan Şener, Cumhurbaşkanı seçimi ile ilgili bir soruya, "Süreç normal işlerse, 11. cumhurbaşkanını seçimden sonra TBMM seçecektir. " dedi.

Şener, tezkere konusunda karar almaya yönelik bir değerlendirme yapılmadığını da belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious