Bakanlar Kurulu yeni TRT Genel Müdürü'nü atıyor!

Bakanlar Kurulu yeni TRT Genel Müdürü'nü atıyor!.8125
  • Giriş : 19.11.2007 / 18:54:00
  • Güncelleme : 19.11.2007 / 19:20:33

Bakanlar Kurulu'nun toplantısında TRT Genel Müdürlüğü'ne Şahin atanacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bakanlar Kurulu'nun 5.5 saat süren toplantısında TRT Genel Müdürlüğü'ne İbrahim Şahin'in ataması yapıldı.

Bakanlar Kurulu'nun ardından açıklama yapan Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Cemil Çiçek, Sosyal Güvenlik Yasası'nın hafta sonuna kadar Meclis'e geleceğini söyledi. Çiçek konu hakkında şunları söyledi:

"Bütçe dengelerini bozmayacaksa bir düzenleme istiyoruz. Bütçe rakamlarının neredeyse yarısı açıklara gidiyor. Şuan çalışan kişiler açısından kazanılmış hakların geri alınması mümkün değildir. İleriye dönük olarak bütçe üzerindeki bu yükün kaldırılması, eşitsizliklerin ortadan kaldırılması gibi bir düzenleme içermektedir. Farklı farklı ödemeler söz konusuydu, prim ödemeleri de bütçe üzerindeki açığı kapatacak şekilde düzenlenecektir. Yasa ile eşitsizlik kaldırılacak, bütçe yükü hafifleyecek." Çiçek, Futbol Federasyonu Kanunu'nda ele alındığını, yapılacak düzenleme ile başarı ya da başarısızlığın federasyonun olacağını bildirdi.

Bakanlar Kurulu'nda, Valiler Toplantısı'nda, MGK'da bu konuların sürekli ele alındığını, terörle mücadelenin askeri, diplomatik, siyasi, ekonomik yönü bulunduğuru, tedbirlerin şartlar neyi gerektiriyorsa alındığını anlattı. Çiçek, "Bu noktada karar almakta çekince duymayız. Biz bize verilen yetki neyi gerektiriyorsa yaptık, yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz." dedi.

Çiçek, "Sağlıklı bir yol varken silahı kapıp dağa çıkmak doğru değildir. Sayın Başbakanın söylemek istediği şey de budur. Bunun dışında bir anlam yüklemek mümkün değildir. Bizim gündemimizde af söz konusu değildir. seçim ve af gibi iki konuda siyasilerin konuşurken çok dikkat etmesi gerekir. Meramı anlatacak çok kelime var. Böyle birşey olsa biz açıkça söyleriz. Bizim gündemimizde yok. Bir demokratik ülkede hak arama yollarının nasıl olması gerektiğini ifade ediyoruz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious