Bakanlar Kurulu'nda asayiş ve yatırım kararı alındı

Bakanlar Kurulu'nda asayiş ve yatırım kararı alındı.9906
  • Giriş : 28.04.2008 / 17:24:00
  • Güncelleme : 28.04.2008 / 18:08:32

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Başbakan Yardımcısı Çiçek ele aldıkları konularla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Çiçek öncelikli olarak yatırım konusunu ele aldıklarını belirtti Hükümetin ikinci öncelikli konusu ise asayiş konusu oldu. Bakan Çiçek'in konuşmasından satır başları şöyle:

Türkiye’nin üretmiş olduğu mal ve hizmetlerin dünyada tanınması ve satışı için çok çaba sarfediyor. Üretilen mal ve hizmetlerin değerlendirilmesi ve akredite olması için teşkilat yasası ile kanun tasarısını görüştük.

Türkiye’de yatırım ortamının düzgünleşmesi ve iyileştirilmesi konusu hükümetin önecelikli konularından biridir. Yatırımcının karşılaştığı sorunları çözmek için neler gerekiyor konusunu etraflıca ele aldık.

Yatırım konusu Türkiye’nin en öncelikli meselesidir. Sürdürülebilir bir yatırım için yerli ve yabancı yatırımcının teşvik edilmesine yönelik kararlar alınacaktır.
Türkiye yatırım yapılabilirlik sıralamasında 93. sıradan 57. sıraya gelmiştir. Ancak bu da yeterli değildir. Bu sayıyı daha da yukarı çekmek için çaba harcıyoruz. İflas eden bir şirketin iflasının kabulü 3-3.5 yıl bir zaman alıyor

Hükümet olarak asayiş ve güven ortamı konusun ele aldık. Bu konu her ay ele alınmaktadır. Bununla birlikte Milli Güvenlik Kurulu'nda ele alıyoruz. Asayiş ve Güvenlikle ilgili İçişleri Bakanı sunumda bulunmuştur.

Türkiye bir kısım terör örgütlerinin bu günleri bu gibi toplantıları nasıl etkilediğini çok iyi biliyor. Bu tür toplantılarda o bölgede ne işler geldiğini herkes biliyor. Türkiye'de bugüne kadar üzücü olaylar yaşandı. Siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları mitingler düzenledi. Bunun dışında ısrarla biryerde miting düzenlemeye kalkışmak ülkenin güvenliği açısından endişe vericidir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious