Bakanlar yemekte buluştu

  • Giriş : 26.05.2006 / 00:00:00

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) yarın yapacağı 61. Genel Kurulu nedeniyle, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, genel kurul üyelerine bir akşam yemeği verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hisarcıklıoğlu'nun Ankara Dedeman Otel'de verildiği yemeğe Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Şener, Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen ve Beşir Atalay, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, DYP Genel Başkan Yardımcısı Saffet Arıkan Bedük, milletvekilleri ile çok sayıda iş adamı, siyasetçi, yabancı misyon temsilcisi katıldı.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun'un TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve başkanvekilleri ile birlikte yemeğe katılan konuklarını otel kapısında karşıladığı gecede, 61. Genel Kurul anısına geneleksel Genel Kurul pastası kesildi. Otelin havuzu yanına kurulan büyük bir platform üzerine yerleştirilen geneleksel pastayı Dışişleri Bakanı Gül, Devlet Bakanı Tüzmen, Sanayi ve Ticaret Bakanı Coşkun, Hisarcıklıoğlu, ASO Başkanı Zafer Çağlayan ve ATO Başkanı Sinan Aygün birlikte kestiler. Pasta kestikten sonra bakan ve başkanlar birlikte beyaz güvercin uçurdu.

Hisarcıklıoğlu ve Aygün pastadan aldıkları bir dilim pastayı önce Bakan Gül'e daha sonrada sırasıyla Coşkun ve Tüzmen'e elleriyle yedirdi.

Öte yandan Maliye Bakanı Unakıtan, TOBB'un Genel Kurul yemeğinden ayrıldığı sırada ekonomideki dalgalanmayı hatırlatan bir gazeteciye "Türkiye tarihinin en güçlü ekonomisini yaşıyor; endişelenecek bir şey yok" diye cevap verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious