Bakanlar yeniden okula gidecek

Bakanlar yeniden okula gidecek.28401
  • Giriş : 31.01.2009 / 12:45:00

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, başta Bakanlar Kurulu üyeleri olmakla bütün üst düzey yöneticilerin yeniden eğitimden geçmelerini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türkmen lider eğitim sonrası yapılacak bitirme sınavından geçemeyen bakanlar ve yöneticilerin görevden alınacağını özellikle vurguladı.

Bakanlar Kurulu toplantısında bir konuşma yapan Berdimuhamedov, bakanların Devlet Akademisi'nde yeniden eğitimden geçmeleri gerektiğini söyledi. Türkmen lider ayrıca ülkesinde başlatılan geniş çaplı reformların hayata geçirilmesi için kalifiye yöneticilere ihtiyaç olduğunu kaydetti. Bu bağlamda, Berdimuhamedov Bakanlar Kurulu üyeleri ile birlikte ilçe valilerine kadar bütün üst düzey yöneticilerin eğitim görmesi gerektiğini ifade etti.

Berdimuhamedov, Türkmenistan devlet televizyonunda canlı yayınlanan Bakanlar Kurulu toplantısında, yöneticilere verilen eğitim sonrası yapılacak bitirme sınavından geçemeyenlerin görevden alınacağını özellikle vurguladı. Berdimuhamedov ayrıca, bakanların eğitimlerini ve akademinin faaliyetlerini bizzat takip edeceğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*