'Bakanlık haberdar'

'Bakanlık haberdar'.10013
  • Giriş : 21.07.2006 / 00:00:00

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Cüneyt Zapsu'nun dün bazı büyükelçilerle görüşmelerle ilgili olarak, basından takip edebildikleri kadar bilgi sahibi olduklarını dile getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zapsu'nun dün Almanya, İngiltere ve ABD'nin Ankara büyükelçilerinin yanısıra İsrail maslahatgüzarı ile bölgedeki son gelişmeler konusunda yaptığı görüşmelerden Dışişleri Bakanlığı'nın haberi olup olmadığı konusundaki soruya, "Haberimiz var elbette, ancak basından takip edebildiğimiz kadarıyla'' cevabını verdi.

Öte yandan Başbakan Erdoğan ise temaslarda bulunduğu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde dün Zapsu'nun temaslarından haberi olup olmadığı yönündeki bir soruya, "Bilemiyorum. O kendi kişisel görüşmeleri olabilir'' yanıtını vermişti.

Tan, PKK terör örgütüne yönelik Türkiye'nin İran ile sınırötesi ortak bir operasyon düzenlediği şeklinde çıkan haberler konusunda "Türkiye ve İran'ın ortak bir operasyon düzenlediği şeklindeki iddiaların doğruyu yansıtmadığını söyledi. Tan, ''Böyle bir operasyon söz konusu değildir. Türkiye'nin İran ile öteden beri süre gelen bir sınır ilişkisi vardır. Çalışmalar sadece bu yöndedir. Ortak bir operasyon söz konusu değil'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious