Bakanlık hastanede skandala el koydu

  • Giriş : 20.02.2007 / 00:00:00

Sağlık Bakanlığı, Adana Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde yaşananların insan ve hasta hakları açısından kabul edilemez olduğunu bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sağlık Bakanlığı, dün bir televizyon kanalında yayınlanan görüntüler nedeniyle yazılı açıklama yaptı. “Adana Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde yaşananların ve ekrana yansıyanların insan ve hasta hakları ve sağlık hizmetinin gerekleri açısından kabul edilemez olduğu açıktır” denilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Ülkemizde kaliteli sağlık hizmeti sunumundaki bütün olumlu gelişmeler yanında maalesef adı geçen özel dal hastanesindeki bu olumsuz görüntüler izlenmiştir. Konu hakkında kararlılık ve titizlikle gereken yapılacaktır.

Bu çerçevede, Valilikçe soruşturma başlatılmış olmasına rağmen, Sayın Bakanımızın direktifleriyle konuyla ilgili müsteşar yardımcımız, teftiş kurulu başkanımız, birinci hukuk müşavirimiz ve bakanlık müfettişlerimizden oluşan heyet tarafından inceleme ve soruşturma başlatılmış ve derhal olay yerine hareket edilmiştir.”

Açıklamada, daha önce de soruşturma gerektiren bu tür münferit konuların bakanlık tarafından objektif olarak şeffaf bir metotla incelendiği ve sonuçların kamuoyuyla paylaşıldığı vurgulandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious