Bakanlık öğretmenleri uyardı!

Bakanlık öğretmenleri uyardı!.12864
  • Giriş : 07.09.2017 / 08:09:00

Bakanlık, öğretmenleri kendi meslekleri haricinde iş yapmamaları konusunda uyardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından il valiliklerine gönderilen genelge ile zorunlu olmadıkça öğretmenlerin başka görevlerde yer alması nedeniyle eğitimde aksamalar meydana geldiği belirtilerek, öğretmenlerin farklı görevde yer almaması konusunda uyarıldı.

Öğretmenlerin geçici olarak diğer eğitim kurumlarında veya il ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerinde görevlendirmeleri sebebiyle eğitim de aksamaların yaşandığı vurgulandı. Öğrencilerin eğitim imkânlarından eşit şekilde yaralanabilmesi, atıl kapasitenin aktif hâle getirilmesi ve kamu zararı oluşturulmaması bakımından bazı değişikliklerin yapıldığı belirtilen genelgede kararlar şöyle sıralandı:

∂ Eğitim kurumlarından norm kadro fazlası öğretmen bulunmaması, bu durumdaki öğretmenlerin ihtiyaç duyulan okullara görevlendirilmesi esastır.

∂ Öğretmenler, zorunlu olmadıkça öğretmenlik dışındaki işleri yürütmek üzere geçici olarak görevlendirilmeyecektir.
∂ Zorunlu hâllerde bu kapsamdaki görevlendirenler, ihtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenler arasından öncelikle aynı ilçe içinden seçilecektir. Aynı ilçede fazlası öğretmenin bulunmaması hâlinde ise il içinde ihtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenler arasında uygulanacaktır.
∂ Görevlendirmeler, eğitim ve öğretimin aksatılmaması ve ders bütünlüğünün sağlanması için ders yılı içerisinde yapılmayacaktır.
∂ Bir sonraki eğitim ve öğretim yılı içinde yapılması düşünülen görevlendirmeler 1 Temmuz- 30 Eylül tarihleri arasında planlanıp aynı tarihler içinde ve görev süreleri net olarak belirlenerek sonuçlandırılacaktır.

TÜRKİYE

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*