Bakanlık önünde açlık gervi

  • Giriş : 15.08.2006 / 00:00:00

Kamu çalışanları, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı önünde açlık grevine başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yol, Yapı, Altyapı, Bayındırlık ve Tapu Kadastro Kamu Emekçileri Sendikası (YAPI-YOL-SEN) üyesi bir grup kamu çalışanı, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı önünde önce hükümete toplu sözleşme çağrısı yaptı, sonra da açlık grevi başlattı.
YAPI-YOL-SEN üyesi yaklaşık 75 kişi, saat 12:45'de Bayındırlık ve İskan Bakanlığı önünde toplandı. "Sadaka değil hakkımızı istiyoruz", "Toplu sözleşme hakkımızı kullanacağız", "Yaşasın grev yaşasın toplu sözleşme" sloganı atan kamu çalışanları, maaşlarına insanca yaşayabilecek oranda zam yapılmasını istedi.

Sendika olarak toplu sözleşme haklarının önündeki engellerin kaldırılmasını talep eden 10 kamu çalışanı bakanlık önünde açlık grevi başlattı. YAPI-YOL-SEN Genel Başkanı Bedri Tekin, sendikaya bağlı kamu çalışanlarının ağır ve zor şartlar altında çok az ücretle çalıştırıldığını söyledi. Kamu çalışanlarının maaşlarında adil ücret dağılımının olmadığını öne süren Tekin, açlık grevinin 2 hafta süreceğini ifade etti. Tekin, bu süre zarfında talepler karşılanmazsa aralık ayında iş bırakma eylemi yapacaklarını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious