'Bakanlık sadece bize büyük salon açsın'

  • Giriş : 03.05.2006 / 00:00:00

Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, Türk kültürünün dünyada tanıtılması için yaptıkları çalışmalarda Türk Devleti'nden yeterince destek görmediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından düzenlenen '4.Ulusal Girişimcilik Kongresi'nin ikinci otrumunda 'Girişim ve Rekabette Markalaşma' konusu ele alındı. Bersay İletişim Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Ali Saydam'ın başkanlığını yaptığı oturumda, Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan ve Marka Danışmanı Güven Borça konuşmacı olarak katıldı. Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, Anadolu Ateşi'nin, Çin Halk Parlementosu'nda 12 bin kişilik bir izleyici kitlesine gösteri yaptığını ve Çin Halk Parlementosu'nda gösteri yapan ilk yabancı grup ünvanını aldıklarını söyledi. Kasım 2006 tarihinde Kahire'de piramitlerin önünde 120 dansçı ile gösteri yapacaklarını da kaydeden Erdoğan; "Şimdiye kadar 36 ülkede gösteri yaptık. Her gittiğimiz ülkeye, Türkiye'yi tanıtan bir ürün götürürrek, bizi izlemeye gelen insanlara hediye ettik. Sanatsal çalışmaları bilgi kavramı üzerine sürdürmek lazım. Teknik gelişmeler takibetmek lazım. Bizim yaptığımız ekip işi. Başlarken risklerle başladık ama şimdi çok büyük mesafe katettik. Marka oluşturmak için içeriğimizi korumaya devam edeceğiz." diye konuştu. Kültür Bakanlığı'nın kendilerine yeterince destek olmadığına işaret eden Erdoğan şöyle devam etti; "Kültür Bakanlığı'ndan Aspendos'ta gösteri yapmak için geçen yıl izin istedik, 6 ayda izin çıkartabildik. Bu yılda aynı yer için 4 ayda izin çıktı. Mısır Pramitleri önüde gösteri yapmak istedik, bir günde halledildi işlemlerimiz. Sadece bu örnek bile ne kadar devletimiz tarafından ne kadar desteklendiğimizi gösteriyor. Bizim Kültür Bakanlığımız'dan tek talebimiz, Türkiye'de istediğimiz bazı büyük salonları kullanımımıza vermesi. Bunun da maliyetini karşılayacağız zaten. Başka bir destek talebimiz yok."

Marka Danışmanı Güven Borça ise, markanın önemine değinerek, marka olabilmenin uzun yıllar gerektirdiğinin altını çizdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious