Bakanlık “stajyer sanatçı” alıyor

  • Giriş : 15.08.2006 / 00:00:00

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, koro ve topluluklarda boş bulunan sanatçı kadroları için stajyer sanatçı alınıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sınava girecek olan adayların sözlü ve uygulamalı olarak 2 daldaki yetenekleri değerlendirilecek. Bu kapsamda Türkiye genelinde sınava girecek adaylar arasından ancak 68 stajyer kadro alacak.

İlgililerin; Kültür ve Turizm Bakanlığı Internet Sitesi'ne (www.kultur.gov.tr), Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı koro müdürlüklerine ya da il kültür ve turizm müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekiyor.

Devlet Modern Folk Müzik Topluluğu, Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu, İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu, Diyarbakır Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, Edirne Devlet Türk Müziği, Topluluğu, Şanlıurfa Devlet Türk Halk Müziği Korosu, Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosu, İstanbul Tarihi Türk Müziği Korosu, Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu, Ankara Devlet Halk Dansları Topluluğu stajyer sanatçı alacak kurumlar arasında bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious