Bakanlıktan Engin Ceber açıklaması

Bakanlıktan Engin Ceber açıklaması.12294
  • Giriş : 22.10.2008 / 11:11:00

İçişleri Bakanlığı, Engin Çeber'in ölümünü araştırmak üzere görevlendirilen müfettişlerin çalışmalarını halen sürdürdüğünü, Emniyet Genel Müdürlüğüne bir rapor sunmalarının söz konusu olmadığını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İçişleri Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, bazı basın-yayın organlarında, İstanbul'da cezaevinde hayatını kaybeden Engin Çeber'in polis merkezinde gözaltında bulunduğu süredeki durumunu incelemek üzere görevlendirilen müfettişlerin Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bir ön inceleme raporu sundukları şeklinde doğru olmayan haberlere yer verildiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Bilindiği üzere, İçişleri Bakanı Beşir Atalay tarafından Engin Çeber'in cezaevinde hayatını kaybetmesinin akabinde, polis merkezinde gözaltında bulunduğu süre içindeki durumunu incelemek üzere, bir Mülkiye Başmüfettişi ile bir Polis Başmüfettişi görevlendirilmiştir.

Görevlendirilen müfettişlerin çalışmaları halen sürmektedir. Haberlerde yer aldığı gibi, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bir rapor sunmaları söz konusu değildir. Müfettişler, çalışmalarını tamamlandıklarında raporlarını, İçişleri Bakanlığı'na sunacaklardır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*