Bakanlıktan Ergenekon açıklaması

Bakanlıktan Ergenekon açıklaması.12888
  • Giriş : 24.11.2008 / 15:23:00

Adalet Bakanlığı, ''Ergenekon davası da dahil bağımsız yargı tarafından yürütülen soruşturma ve davalara herhangi bir şekilde müdahale edilmesinin kesinlikle söz konusu olmadığını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bir süredir bazı basın yayın organlarında, ''Adalet Bakanlığının kamuoyunda Ergenekon olarak isimlendirilen davaya müdahale ettiği yönünde tümüyle asılsız iddialara dayanan birtakım haber ve yorumlara yer verildiği''nin görüldüğü belirtildi.

Açıklamada, Manisa Milletvekili Şahin Mengü'nün, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin tarafından cevaplandırması talebiyle TBMM Başkanlığına sunduğu yazılı soru önergesi kaynak gösterilerek üretilen haber ve yorumlara karşı, önerge resmi usule göre cevaplandırılacağı için ayrıca bir açıklama yapmaya ihtiyaç duyulmadığı ifade edildi.

''Bakanlığın ayrı bir açıklama yapmaya değer görmediği bu asılsız ve gayriciddi nitelikteki iddialarla ilgili yayınların sürmesi nedeniyle kamuoyunun bilgilendirilmesinin zorunlu hale geldiği'' kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:

''Hukuk sınırları içinde hareket etme noktasında büyük bir hassasiyet gösteren Adalet Bakanı, Bakanlık Müsteşarı ya da diğer bakanlık görevlilerinin söz konusu dava da dahil olmak üzere bağımsız yargı tarafından yürütülen soruşturma ve davalara herhangi bir şekilde müdahale etmesi kesinlikle söz konusu değildir. Maksatlı olarak gündeme getirildiği düşünülen bu iddiaların gerçekle uzaktan yakından ilgisi yoktur.

Ayrıca bu tür asılsız iddiaları gündeme getirenler hakkında yasal haklar kullanılacaktır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*