Bakanlık'tan Kaz Dağları'nda inceleme

Bakanlık'tan Kaz Dağları'nda inceleme .19162
  • Giriş : 20.10.2007 / 15:55:00

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevlileri, altın madeni arama ve sondaj çalışmalarının yapıldığı Kaz Dağları'nda incelemelerde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Son günlerde altın madeni arama ve sondaj çalışmalarıyla gündeme gelen Kaz Dağları'nda inceleme yapmak üzere bölgeye gelen 4 kişiden oluşan bakanlık görevlileri, Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesi Bahçedere köyü Fatma Kayası mevkisine gitti.

Burada inceleme yapan bakanlık görevlileri, Fatma Kayası mevkindeki altın madeni arama ve sondaj çalışmalarının yapıldığı yerleri gezerek, rapor tuttu.

Maden sahasında yapılan sondaj çalışmasının projeye uygun olup olmadığını denetlemek amacıyla bölgeye geldiği öğrenilen bakanlık görevlileri, yöre halkının konuyla ilgili görüşlerini de dinledi.

Global Madencilik Danışmanı Jeoloji Mühendisi Cafer Yumak, "Maden İşleri Müdürlüğü'nden görevliler, sondaj çalışmalarının yapılıp yapılmadığını ve yapılıyorsa nerelerdeyapıldığını belirlemek ve yapılan çalışmaların kurallara uygunluğunu denetlemek amacıyla geldiler" dedi.

Bakanlık görevlileri, sabah saatlerinde yaptıkları inceleme çalışmalarını tamamladıktan sonra bölgeden ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious