Bakanlıktan vakfa kıyak

  • Giriş : 01.11.2006 / 00:00:00

Sağlık Bakanlığı, Müsteşar Yardımcısı Ulvi Saran’ın kurucusu olduğu ve 6 ay öncesine kadar başkanlığını yaptığı Kamu Araştırmaları Vakfı’nın düzenlediği kongreye özel destek verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Arkasında Sağlık Bakanlığı olduğu için çok sayıda doktorun katılmasına kesin gözüyle bakılan kongrede, her bir katılımcıdan 980 YTL alınacak. Kongreye yaklaşık 800 kişinin katılması bekleniyor.

KONGRE TARİHİNDE İLK

’Uluslararası Sağlıkta Kalite, Akreditasyon ve Performans Yönetimi Kongresi’ için bakanlığın genelge yayımlaması ve katılımcılara harcırah ve yolluk verilmesi tıp çevresinde şaşkınlıkla karşılandı. Daha önce, doktorların kongre süresince çalışamamasının bile sorun yarattığına dikkat çekilirken, bilimsel kongrelerde yolluk ve harcırah uygulamasının söz konusu olmadığı ifade edildi. Türk Tabipleri Birliği Genel Sekreteri Altan Ayaz, AKŞAM’a yaptığı değerlendirmede, ’Bilimsel kongrelere katılırken dahi yolluk ve harcırah alamıyoruz. Bu kongre bilimsel bile değil. Sağlık Bakanlığı’nın dönüşüm programına uygun bir kongre. Tıp bilimiyle değil; hastane işletmeciliğiyle ilgili bir kongre’ dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious