Baki İlkin resepsiyonla veda etti

Baki İlkin resepsiyonla veda etti.12454
  • Giriş : 01.07.2009 / 09:21:00

Baki İlkin, emekli olup New York'tan ayrılışı nedeniyle Türkevi'nde veda resepsiyonu verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Baki İlkin, Türkiye'nin BM Güvenlik Konseyi (BMGK) dönem başkanlığının sona ermesi ve kendisinin de emekli olarak New York'tan ayrılışı nedeniyle Türkevi'nde veda resepsiyonu verdi.

Büyükelçi İlkin ve eşi Nur İlkin'in verdiği resepsiyona BM Güvenlik Konseyinin Türkiye dışındaki 14 üyesi başta olmak üzere BM ülkelerinin daimi temsilcileri, yardımcıları, BM'de görevli üst düzey yetkililer, Türkiye'nin BM Daimi Temsilciliği ve New York Başkonsolosluğu görevlileri ile BM'ye akredite Türk ve yabancı basın mensupları katıldı.

Türkevi'ndeki resepsiyona Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Nabi Şensoy, eşi Gülgün Şensoy ve merkezi Washington'da bulunan Türk Amerikan Dernekleri Asamblesi (ATAA) Başkanı Günay Evinch de geldi.

Büyükelçi İlkin, dün BMGK'nın dönem başkanı olarak son kez Konsey toplantısına başkanlık etmişti. Gelecek yıl yine bir aylığına BMGK başkanlığı görevini yürütmesi beklenen Türkiye'nin Haziran ayı dönem başkanlığının bitmesiyle beraber başkanlık da Uganda'ya geçti.

İlkin ve eşi Nur İlkin'in 5 Temmuz Pazar günü New York'tan ayrılarak Türkiye'ye dönmeleri bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*