Bakırköy sahil yolunda minibüs devrildi

Bakırköy sahil yolunda minibüs devrildi.10580
  • Giriş : 12.09.2008 / 18:14:00

Atatürk Havalimanı'ndan aldığı İsveçli turistleri Süleymaniye'ye götüren minibüs, sahil yolunda devrildi. Kaza yerinde tam anlamıyla can pazarı yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Can pazarının yaşandığı kazada yaralanan turistler, diğer sürücüler tarafından minibüsten çıkartıldı. Durumu ağır olan turistler ise yol kenarındaki çimlerde yatırılarak ilk müdahale yapıldı.

Edinilen bilgiye göre kaza, saat 15.15 sıralarında Sahil Kenedy Caddesi Samatya mevkiinde meydana geldi. Nazmi Tokgöz'ün kullandığı 34 BS 7792 plakalı minibüs, iddiaya göre başka bir aracın sıkıştırması sonucu yol kenarındaki kaldırıma çarparak devrildi. İsveçli 22 turisti havalimanından Süleymaniye'ye götürdüğü öğrenilen minibüs, bir süre yerde sürüklendi. Minibüs içerisinde sıkışan turistler, yoldan geçen sürücülerin yardımıyla dışarı çıkartıldı. Sahil yolunda çimler üzerine yatırılan 8 yaralı, ilk ambülanslarla İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Hastaneye kaldırılan yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Hafif şekilde yaralanan turistler ise, yol kenarında kazanın şokunu yaşadı.

Kazayı anlatan sürücü Nazmi Tokgöz, başka bir aracın kendisini sıkıştırması sonucu kaldırıma çarptığın ve daha sonra aracın yan yatarak sürüklendiğini söyledi.

Grubun rehberliğini yapan bayan ise, kazanın nasıl olduğunu anlayamadığını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*