Bakırköy'de cafetarya'da tüp patladı

Bakırköy'de cafetarya'da tüp patladı.11690
  • Giriş : 03.06.2009 / 14:22:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 19:24:22

Bakırköy'de bir kafeteryada patlama meydana geldiği ve yaralıların olduğu açıklandı. Kaymakam Şahin, patlamanın LPG tüpünden kaşynaklandığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Bakırköy'de Askerlik Şubesi'nin yanında bulunan binanın alt katındaki kafeteryaya ait depoda patlama meydana geldi. Gaz sıkışmasından kaynaklandığı öğrenilen patlama sonucunda kafeteryada hasar meydana geldi. Patlama sonucu çevrede bulunan bazı vatandaşların da yaralandığı öğrenidi. Olay yerine itafiye ve ambulans sevk edildi.

İLK BİLGİLERE GÖRE YARALI SAYISI 3

Alınan bilgiye göre, Zeytinlik Mahallesi Yakut Sokak 5 katlı binanın zemin katında faaliyet gösteren kafede henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Patlamanın ardından 3 kişi yaralı olarak hastanelere kaldırıldı.

Olay yerine gelen polis, çevrede güvenlik önlemi alarak inceleme başlattı.

Patlama nedeniyle binanın zemin katında kısmen çökme meydana geldiği, binanın üst katlarının camlarının da kırıldığı görüldü.

Bu arada İGDAŞ yetkilileri, patlamanın hemen ardından olay yerine ekip gönderildiğini belirterek, patlamanın dogalgazla ilişkisinin bulunmadığını, ancak güvenlik amacıyla bölgeye gaz akışını kestiklerini bildirdi.

Yetkililer, patlamanın LPG'den kaynaklandığının tahmin edildiğini kaydetti.

KAYMAKAM ŞAHİN: PATLAMAYA TÜP YOL AÇTI

Bakırköy Kaymakamı Dursun Ali Şahin, patlamanın, kafeteryanın mutfak bölümündeki bir LPG tüpünden kaynaklandığını bildirdi.

Şahin, olay yerine gelerek incelemede bulunduktan sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kafeteryada tüp kullanımının yasak olduğunu belirterek, işletmenin ruhsatlı olduğunu tahmin ettiğini söyledi.

Olayın araştırıldığını ifade eden Şahin, ilk bilgilere göre patlamada 3 kişinin yaralandığını ve ağır yaralanan olmadığını bildirdi.

Şahin, bu kişilerin hastanede tedavilerinin sürdüğünü anlatarak, ''Terörle ilgili bir durum yok'' dedi.

Bu arada itfaiye ekipleri, çökme meydana gelme ihtimaline karşılık binadaki vatandaşları merdiven aracıyla tahliye ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*