Bakırköy'de Zübeyde Hanım büstü açıldı

Bakırköy'de Zübeyde Hanım büstü açıldı.3268
  • Giriş : 08.03.2007 / 00:00:00

Bakırköy Belediyesi tarafından restorasyonu yapılan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın büstü, düzenlenen törenle açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bakırköy Belediyesi Kadın Meclisi, Türk Anneler Derneği Bakırköy Şubesi ve Bakırköylü Sanatçılar Derneği (BASAD) tarafından projelendirilerek belediye tarafından restorasyonu yapılan Ataköy Attila İlhan Parkı içindeki büstün açılışında konuşan Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, bir anne için en büyük mutluluğun, çocuklarının başarısı olduğunu söyledi.

Zübeyde Hanım'ın da Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'le mutluluğun en güzelini yaşadığını vurgulayan Erzen, “Bir ülkenin kaderini değiştiren kişinin annesidir. Dolayısıyla Zübeyde Hanım, Türk ulusunun da annesidir” dedi.

Günümüzde kadınlara önemli görev düştüğünü belirten Erzen, “Giderek artacağı gözlenen tehlikelerden ülkemiz kurtulacaksa ancak kadın engellemesiyle kurtulacak. Karanlığa da gömüleceksek kadının yetersiz etkisi yüzünden olacaktır. Televizyondan izlediğimiz şapkalı bir kadının TBMM'de localara alınmamasını çok önemsedim. Kadınların da önemsemesi gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious