Bakırköy'deki bomba olayının zanlıları yakalandı

Bakırköy'deki bomba olayının zanlıları yakalandı .7151
  • Giriş : 02.07.2007 / 02:07:00

PKK üyesi oldukları iddia edilen şahısların, olay günü MOBESE kameraları tarafından görüntülendikleri öne sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bakırköy'de bir bankın altına konulan ve 16 kişinin yaralanmasına neden olan ses bombası ile ilgili yapılan soruşturmada, olayın failleri oldukları iddiasıyla 1'i kadın 3 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, 10 Haziran 2007 tarihinde meydana gelen patlamanın ardından soruşturma başlatan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri, çevrede bulunan MOBESE kameralarının görüntülerini inceleme altına aldı. Yapılan incelemelerde bombayı bırakan kişilerin kimlik bilgileri tek tek tespit edildi. Ardından adresleri belirlenen teröristlerin yakalanması için harekete geçen ekipler, Bayrampaşa'da iki ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda, terör örgütü PKK üyesi oldukları iddiasıyla1'i kadın 3 kişi gözaltına alındı. Zanlıların yakalandıkları evlerde yapılan aramalarda ise 5 kilogram patlayıcı, bomba yapımında kullanılan çeşitli malzemeler ile çok sayıda örgütsel dokümanlar ele geçirildiği ifade edildi.

Operasyonda yakalanan kadın zanlının, Bakırköy'de bulunan bir adrese yönelik intihar saldırısı yapmak üzere hazırlık içerisinde olduğu ileri sürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious