Bakkal: Her maç bir final gibi

Bakkal: Her maç bir final gibi.14090
  • Giriş : 22.04.2009 / 17:25:00

Denizlispor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, kalan altı haftada her maçın final niteliği taşıdığını, en az 8 puan almaları gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bursaspor ile Pazar günü deplasmanda karşılaşacak olan Denizlispor, çalışmalarını Haluk Ulusoy tesislerinde sürdürüyor.

Teknik Direktör Bakkal, antrenmandan önce gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Artık bu saatten sonra fazla bir şey söylemenin anlamı yok. Geldiğimiz noktada, her maçımızın ayrı bir önemi var, her maç final niteliğinde'' dedi.

Bakkal, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Şimdi, sezonun belki de en önemli maçlarından birine gidiyoruz. Bizim bir an önce maçları ertelemeden bu işi bitirmemiz gerekiyor. Zorlu bir deplasmana gidiyoruz. Orada cesaretli oynayacağız, kazanmak için oynayacağız. Bursaspor maçını alırsak, çok büyük bir avantaj olacak ama iş bitmiyor. En azından altı maçlık periyotta 8 puan daha almamız gerekiyor. Onun için maç maç gideceğiz. İyi oyunu sürdürmeye devam edeceğiz. Sakat ve kart cezalısı oyuncumuz yok, bu da bizim için bir avantaj.''

-FUTBOLCULARIN GÖRÜŞLERİ-

Kocaelispor maçında penaltı kurtaran kaleci Özden, Bursa'da istedikleri oyunu sergileyip puan ya da puanlar alacaklarını söyleyerek ''İyi ve mücadeleli bir maç olacak. Bursaspor taraftarı önemli bir etken. Maç baskı altında geçecek'' diye konuştu.

Oyunculardan Şener Aşkaroğlu ise Bursaspor'un teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile ikinci yarıda iyi bir çıkış yakaladığını, rakiplerinin hedefinin UEFA kupası olduğunu bildiklerini ifade etti.

Bursaspor'un özellikle kendi sahasında taraftarlarıyla bütünleşip çok iyi ve agresif oyun sergilediğini dile getiren Şener Aşkaroğlu, ''Biz de alt tarafta can derdindeyiz. Oraya galibiyet için gidiyoruz. Çok zevkli bir maç olacak. Üç puanı alacak güçteyiz'' dedi.

Angelov ise tercümansız olarak yaptığı konuşmada Kocaelispor galibiyetine atıfta bulunarak, ''Bir çiçekle bahar olmaz. Şimdi iyi gidiyoruz. İnşallah Bursaspor maçında da üç puan alırız'' diye konuştu.

Caner ise Bursaspor'un da hedefleri olduğunu belirterek, ''Onlar için de önemli bir maç ama bizim için daha çok önemli. Çünkü sonuçta küme düşmeme mücadelesi veriyoruz. En kötü ihtimalle 1 puan almalıyız. Eskişehirspor maçını da aldığımız zaman ligde rahatlayacağımızı düşünüyorum'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*