Bakkal: Sonuç yeterli değil

Bakkal: Sonuç yeterli değil.10279
  • Giriş : 19.03.2008 / 23:29:00

Mesut Bakkal: Çok gol pozisyonumuz vardı. Daha farklı skorlu olabilirdi. Yeterli bir sonuç değil...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fortis Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Galatasaray'ı evinde 1-0 yenen Gençlerbirliği'nde, teknik direktör Mesut Bakkal, elde ettikleri 1-0'lık avantajı rövanşta kullanmaya çalışacaklarını söyledi.

Maç sonrasındaki basın toplantısında Mesut Bakkal, iyi bir oyun oynadıklarını ifade ederek, ''Tüm hatlarımızla Galatasaray'ı oynatmadık. Çok gol pozisyonumuz vardı. Daha farklı skorlu olabilirdi. Yeterli bir sonuç değil. Ligdeki mağlubiyetten sonra bu galibiyet iyi oldu. Bu 1-0'lık avantajımızı kullanmaya çalışacağız'' dedi.

Galatasaray Antrenörü Ahmet Akcan ise yenilginin teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'ın olmamasına bağlanmasını kabul etmediğini belirterek, ''Galatasaraylı futbolcu, teknik direktörleri olmasa da görevlerini yerlerine getirmek zorundadır'' yorumunu yaptı.

Karşılaşma öncesinde eksik oyuncularına karşın mazeretleri olmadığını bildirdiğini hatırlatan Akcan, şunları söyledi:

''Galatasaray'a yakışmayan kötü bir oyun oynadık. Gençlerbirliği, 1-0 da olsa kazanmasını bildi. Bu mağlubiyeti ve sonucu hakeden oyun için üzgünüm. Mücadele etmeyince iyi bir oyun ortaya çıkmıyor. Bireysel hatalarla rakibe imkan verdik. Hataları tamamıyla kendimizde aramalıyız.''

Karşılaşmadan dersler çıkarmak için sağlıklı bir özeleştiri yapmaları gerektiğini ifade eden Akcan, ''Maçtan önce ön tarafta pres yapıp rakibe oyun kurdurmamayı planlıyorduk ama olmadı'' diye konuştu.

-İLHAN CAVCAV-

Galatasaray'ın iyi bir Futbol oynamadığını dile getiren Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav ise şunları kaydetti.

''Türkiye Kupası yarı finali ilk ayağında Galatasaray'ı elimizden kaçırdık. Bana göre farklı skorla kazanmamız gerekiyordu. Galatasaray iyi gününde değildi. Galatasaray'ı bir daha böyle yakalamak mümkün olmayabilir. Bu skorla 15 Nisan'daki rövanş maçı için iki taraf açısından da büyük önem kazandı.''

Gençlerbirliği oyuncularından Erhan da kupada final oynamak istediklerini belirterek, ''Sonuç biraz daha farklı olabilirdi. İstanbul'daki maç için avantaj yakaladık'' dedi.

Mehmet Çakır ise Galatasaray karşısında 1-0 galip geldikleri için mutlu olduklarını belirterek, ''90 dakika üstün olan taraf bizdik. Bundan sonra lig bizim için daha önemlidir'' diye konuştu.

Öte yandan maçın 15. dakikasında Galatasaraylı Mehmet Güven ve Gençlerbirliği'nden Tuna'nın ikili pozisyonunda arada kalan maçın hakemi Halis Özkahya, oyunu durdurarak tedavisini yaptırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious