Bakuba'da polis kontrol merkezine saldırı

  • Giriş : 03.06.2006 / 00:00:00

Bahçelievler Belediyesi tarafından organize edilen "Uluslararası Çevre Sempozyumu", çok sayıda ülkeden konukların da katılımıyla başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul'da 3-11 Haziran 2006 tarihleri arasında gerçekleştirilencek olan ve ÇEKÜD, TEKAM, İSKİ, İBB Çevre Koruma ve Geliştirme Daire Başkanlığı'nın da destek verdiği sempozyuma, Litvanya, Bulgaristan, Hollanda, Polonya ve ABD'nin yanı sıra Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversite'sinden çok sayıda bilim adamı ve uzman katıldı.

İlk oturumda söz alan İstanbul Vali Yardımcısı Veli Kaya, dünya'da 7 milyar nüfusun yarısının açlık çektiğine dikkat çekerek, ufukta petrol savaşlarının yanı sıra su savaşlarının da göründüğünü söyledi. Bir kişinin evinin önünü temizlemesiyle sokak, ülke ve dünyanın temizlendiğini belirterek, "Ama o bir kişiyle bu işe başlamak gerekir. Günümüzde insanlar hangi çağda yaşadıklarının farkına varamıyor. Evden işe işten eve giden insan kendini kaybediyor." diye konuştu.

Öte yandan yedi gün sürecek olan etkinlikler kapsamında, fidan dağıtımları, park açılışları, çevre gezileri, çevre yürüyüşü, koşular, resim ve fotoğraf yarışmaları, sergiler, film gösterimleri, boğaz gemi gezisi ve duvar boyama yarışmalarının da yapılacağı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious