Bakü'de katliam sonrası matem

Bakü'de katliam sonrası matem.11773
  • Giriş : 01.05.2009 / 13:54:00

Azerbaycan Devlet Petrol Akademisine dün düzenlenen silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybedenler için bugün üniversite binası önünde toplananlar, olay yerine karanfiller bırakıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ölenlerin yakınları, öğrenciler, öğretim üyeleri, milletvekilleri ve bir çok genç binanın önüne karanfiller bırakırken, bazılarının göz yaşlarını tutamadığı gözlendi.

Törene katılan Milletvekili Zahid Oruc, gazetecilere yaptığı açıklamada dün yaşanan olayın büyük bir felaket olduğunu ifade ederek, “Bu olayın arkasında bazı güçlerin olması ihtimali bulunuyor. Güvenlik organları bu güçlerin kimliklerini araştırarak açıya çıkaracaktır”dedi.

Öte yandan, Azerbaycan Başsavcılığı Basın Sözcüsü Eldar Sultanov, 1 şüphelinin gözaltında olduğunu söyledi. Sultanov, olayla bağlantılı olduğu sanılan Nadir Şirhan hakkında soruşturma işlemlerinin başlatıldığını kaydetti.

Üniversitedeki silahlı saldırıda 2'si Sudan, 1'i Suriye vatandaşı 12 kişi öldü, 13 kişi yaralandı, hastaneye kaldırılan yaralılardan ikisinin durumu ciddiyetini koruyor. Remi rakamların bu şekilde açıklanmasına karşın hastane kaynakları ölü ayısının daha çok olduğunu öne sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*