'Balaman görevden alınmalı'

  • Giriş : 16.02.2006 / 00:00:00

Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman'ın makamına davet ettiği gazetecileri korumalarıyla birlikte dövmesi olayına tepkiler devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bedri Ayhan başkanlığında toplanan mecliste, Belediye Başkanı Balaman'ın davranışının kınandığı açıklandı. ITSO Meclis Başkanı Bedri Ayhan, "Zaman Gazetesi Isparta Temsilcisi Arif Bayram Taş ve muhabiri Mustafa Altıntaş'ı makamına kahve içme bahanesiyle çağırarak önceden planladığı anlaşılan komplo ile darp eden, öldüresiye dayak atan ve attıran Isparta Belediye Başkanı'nın bu icraatını şiddetle kınıyoruz." dedi.

Saldırının sadece gazetecilere değil tüm Isparta halkına yapıldığını ifade eden Ayhan, Başbakan'ı ve AK Parti yönetimi göreve davet ettiklerini, Balaman'ın da bir an önce görevden alınması gerektiğini bildirdi.

Balaman'ın kendisini seçen halktan da özür dilemesi gerektiğini söyleyen Ayhan, meclis olarak Isparta'nın adının kalkınma, refah, barış ve kardeşlikle ilgili haberlerle gündeme gelmesini istediklerini bildirdi. Ayhan, şehrin dayak olayı ile gündeme gelmesinden büyük üzüntü duyduklarını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious