'Balaman'ın pis kokusu Ankara'ya kadar ulaştı!'

  • Giriş : 06.05.2006 / 00:00:00

Kamu-Sen Genel Sekreteri Fahrettin Yokuş, üyelerine zorla sendika değiştirmesi konusunda Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman'ın baskı yaptığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Balaman'a haddini bilip hizaya gelmesini söyleyen Yokuş, "Eğer Balaman hizaya gelmezse, hizaya getirmesini de biliriz." şeklinde konuştu.
Türk Büro-Sen Isparta'da ve Burdur'daki üye sayısını 580'e çıkartarak şube kurma hakkı elde etmişti. Isparta ve Burdur'la birlikte şube kurmak için üyeler Genel Kurul'da bir araya geldi. Isparta-Burdur Büro-Sen Birinci Olağan Genel Kurulu'na Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş da katıldı.

Yokuş, hükümetin kamu çalışanları için çıkaracağı reform yasasının sosyal adaletsizliğe yol açacağını iddia etti. Hükümetin çıkaracağı reform yasalarının kabullenilemez olduğunu aktaran Yokuş, reform yasalarının sosyal adaletsizliği beraberinde getireceğini aktardı. Adaletsiz bir ülkede yaşanamayacağını belirten Yokuş, Hz. Ömer adaletinin hüküm sürdüğü bir Türkiye'yi arzu ettiklerini belirtti. Kamu çalışanlarıyla birlikte tüm halkın huzur içinde olduğu bir ülkenin hayallerini kurduklarını dile getiren Yokuş, AK Parti Hükümeti'nin çıkardığı yasalarla sosyal adaletsizliği körüklediğini ileri sürdü.

Yokuş ayrıca Isparta Belediyesi'nde son dönemde yaşanan olaylara da değindi. Belediye'de çalışan 426 işçiye Belediye-İş Sendikası'ndan ayrılarak, Başkan Hasan Balaman'ın istediği Hak-İş'e bağlı Hizmet-İş'e üye olmaları için baskı uygulanılmasına Fahrettin Yokuş sert tepki gösterdi. Uygulamanın son derece rahatsız edici olduğunu aktaran Yokuş, "Bu adamın pis kokusu Ankara'ya kadar ulaşmıştır. Bu pis kokudan Isparta bir an önce kurtulmalıdır. Benim sendikacıma 'Isparta'yı terk et' diyorsun. Sen kim oluyorsun? Haddini aşma Balaman, hizaya gel. Yoksa biz seni hizaya getirmesini biliriz. Seni, Başbakan Erdoğan'ın, Albayraklar'ın dahi kurtaramaz." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious