'Balçova arsa mağdurları sorununda sona yaklaştık'

  • Giriş : 08.05.2006 / 00:00:00

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Balçova arsa mağdurları sorununda sona geldiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Toplantının dilek ve temenniler bölümünde konuşan AK Parti Grup Sözcüsü Bülent Delican, Balçova'da arsa mağdurlarının sorununun çözümü için sürecin uzadığını, bu konuda belediyenin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi edinmek istediklerini söyledi. Delican, ayrıca 1/25 binlik imar planlarının Temmuz sonunda bitirilmesi gerektiğini, bu konuda meclis üyelerinin bilgilendirilmediğini kaydetti.

'Balçova arsa mağdurları sorunu' olarak bilinen konunun çözümü konusunda çalışmalarda önemli adımlar attıklarını bildiren Başkan Kocaoğlu, arsa mağdurlarının sorunlarını çözmek için hassas bir şekilde çalışıldığını ve önümüzdeki günlerde çözüm teklifini sunacaklarını söyledi. Mağdurlara belediyenin yapabileceklerinin nedenleri ile anlatılacağını belirten Kocaoğlu, çözüm önerisinin hem belediye meclisini, hem de belediyeyi rahatlatacağını ifade etti. Başkan Kocaoğlu, master plan üzerinde çalıştıklarını, meclis üyeleriyle ve belediye başkanlarıyla ayrı bir oturumda konuyu değerlendireceklerini ve meclis üyelerinin bilgilendirileceğini söyledi.

Gaziemir, Sarnıç ve ESBAŞ önünde üç ve Şemikler, Büyükçiğli, Evka-5 ve Harmandalı bölgelerinde de dört tane olmak üzere 7 alt, üst geçit yapılacağını dile getiren Kocaoğlu, geçitler yapıldıktan sonra araçların trafik ışıklarına yakalanmadan devamını sağlayacaklarını bildirdi. Projelerin hazırlandığını belirten Kocaoğlu, önümüzdeki günlerde ihalelerin yapılacağını söyledi.

Metro konusunda birkaç gün içerisinde karar verileceğinin altını çizen Kocaoğlu, "Top bizdedir, biz karar vereceğiz. Elimizdeki şartlar bizi güçlendirecek şartlardır. Bunlar gerçekleşince, imza attığımızda açıklama yaparız." diye konuştu.

Toplantıda İzmir Büyükşehir Belediyesi, 49 yıllığına Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü'ne tahsis edilen Buca'daki bin yatak kapasiteli Buca Sosyal Hizmetler Kompleksi Buca Yaşlılar Evi'nin öğrenci yurdu olarak yeniden düzenlenmesi amacıyla yapılacak çalışmalara 2 milyon YTL katkı sağlaması da oy birliğiyle kabul edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious