Balıbey, veda etti

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

İstanbul eski İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey: "Onurlu ve önemli bir göreve geçtim"dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Balıbey, "Buradaki görevimi layıkıyla yaptım. Şimdi onurlu ve önemli bir göreve geçtim. " dedi. Yeni görevinde de İstanbuluların hizmetinde olmaktan gurur duyacağını belirten Balıbey, siyasete girmeyi düşünmediğini söyledi.
Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Eğitimi Genel Müdürlüğü'ne atanan Ömer Balıbey, İstanbul'un yeni İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer'le birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı ziyaret etti. Veda ziyaretinde duygulu anlar yaşayan Balıbey, 10 yıl görev yaptığı İstanbul'dan ayrılmanın zor olduğunu, fakat devlette devamlılık esas olduğu için bitmesi gerektiğini söyledi. Balıbey, son yıllarda hayırseverlerin ve Başkan Topbaş'ın da destekleriyle İstanbul'un eğitimde zirveye oturduğunu anlattı. "Görev başarılı yapılırsa devletimiz bunu ödüllendirir. Bu millet büyük bir millettir." diye konuşan Balıbey, Şehremini Lisesi Müdürlüğü'nden İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanan Ata Özer'in çok başarılı bir eğitimci olduğunu ve yeni görevinde de başarılarına devam edeceğini ifade etti.

Ömer Balıbey, bir gazetecinin "Bu göreve getirilmekle sizin kızağa çekildiğiniz söyleniyor. Bu yorumlara ne diyeceksiniz?" şeklindeki sorusunu, "Buradaki görevimi layıkıyla yaptım. Şimdi çok onurlu ve önemli bir göreve geçtim. Bu yorumlara katılmıyorum" diye cevaplandırdı.

Ömer Balıbey, siyasete girmeyi hiç dünmediğini söyledi. Bir gazetecinin, ''DYP'den önümüzdeki dönemde bir milli eğitimcinin milletvekili adayı gösterileceği, bu kişinin de siz olduğunuz söyleniyor'' şeklindeki sorusuna karşılık, ''Öyle bir şey yok. Öyle bir şey duymadım. Bakanlıkta binlerce bürokrat var. Siyaseti hiç düşünmedim, hiç aklıma da gelmez. Böyle bir şey olmaması lazım. Bizim gibi milli eğitimde olan insanların siyaset üstü olması lazım.'' dedi.

Başkan Kadir Topbaş da, Ömer Balıbey'in kendisi için bir gönül adamı, gönül dostu olduğunu söyledi. Balıbey'in her kesimden seveni olduğunun altını çizen Başkan Topbaş, İstanbul'un son yıllarda eğitim konusunda önemli çalışmalara imza attığını belirterek, bunun nedeninin, ''mesleğini, öğrencileri seven, işini adam gibi yapmayı ilke edinmiş bir müdürün bulunması'' olduğunu söyledi. Topbaş, ''Sayın Balıbey'e, eşine sağlık, sıhhat diliyorum, başarılar diliyorum. Kendisini takip etmeye devam edeceğiz. Bu dostluğumuz devam edecek.'' diye konuştu.

Ata Özer ise, eğitim ve sporu birleştiren bir anlayışla çalışacaklarını belirtti. Öğrencileri kültürel ve sportif faaliyetlere yönlendireceklerini ifade eden Özer, ''Çalışacağım, şeffaf olacağım, dürüst olacağım.'' dedi.

Ziyaretin sonunda Topbaş, Ömer Balıbey'e Türk el sanatlarıyla süslenmiş altın yaldızlı bir ibrik hediye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious