Balıbey için veda gecesi düzenlendi

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürlüğüne atanan Ömer Balıbey için veda gecesi düzenlendi .

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gecede konuşan Balıbey, "Gözüm arkada değil. Yerimi, 10 yıldır çok sevdiğim ve beraber çalıştığım Ata Özer'e bırakıyorum. Güzel bir İstanbul bırakıyorum. Beni bu göreve laik görenlere teşekkür ediyorum." diye konuştu.
Beykoz, Sabancı Öğretmenevi'nde düzenlenen veda gecesine İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, yeni İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ata Özer, milletvekilleri, bürokratlar ve çok sayıda Milli Eğitim çalışanı katıldı.

Burada bir konuşma yapan Vali Güler, bir kamu görevlisi olarak veda gecesinde bulunmaktan heyecan duyduğunu söyledi. Ömer Balıbey'in "kendisinin değerli bir çalışma arkadaşı" olduğunu ifade eden Güler, "Allah hepimize bu şekilde, güzel uğurlanmayı nasip etsin." şeklinde konuştu.

Ömer Balıbey ile Valilikte göreve başladığı günden itibaren beraber çalıştıklarını dile getiren Güler, "Balıbey sorunları çözmede yetenekli, becerili ve başarılı biri. Takdiren ve terfiyen Milli Eğitim'e atanması da bunun bir göstergesidir." dedi.

Balıbey'in iyi bir kamu görevlisi olduğunu anlatan Güler, sözlerine şöyle devam etti; "Sayın Balıbey, çözüm önerileri üretebilen, sorunları çözmede başarılı olan, dengeli ilişkileriyle ve bütünleştirici çalışmalarıyla örnek bir yönetici. Gerçekten bu anlamda da kendisini, ailesini ve çocuklarını gönülden kutluyorum."

Veda gecesine eşi ve iki kızı ile birlikte katılan Ömer Balıbey de, kendisini uğralamaya gelenlere teşekkür ederek, İstanbul'da geçen çalışma yıllarından bahsetti. Konuşması sırasında zaman zaman duygulanan Balıbey, dinleyenleri de duygulandırdı.

Balıbey, yerine yeni atanan Ata Özer için ise, ''Gözüm arkada kalmaz. Ata Bey, yıllardır beraber çalıştığımız, çok sevdiğimiz, kardeşim kadar sevdiğim mesai arkadaşımdır. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini böyle çok değerli bir kardeşime devretmekten çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum.'' ifadelerini kullandı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine getirilen Şehremini Lisesi Müdürü Mehmet Ata Özer de, bugüne kadar Ömer Balıbey ile güzel çalışma yılları geçirdiğini ifade etti. Özer, "Bize müdürlük yapmadı, ağabeylik yaptı, rehberlik yaptı. Onun bıraktığı bayrağı ben de devam ettireceğim, gönderde tutmaya çalışacağım. Bizi bu göreve atayanları da çalışmalarımızla ve icraatlarımızla en ufak bir şekilde mahcup etmemeye çalışacağım.'' diye konuştu.

Konuşmaların ardından Ömer Balıbey'e günün anısına çeşitli hediyeler takdim edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious