Balıbey’den veda gözyaşları

  • Giriş : 21.07.2006 / 00:00:00

Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürlüğü görevine atanan Balıbey, gözyaşları içerisinde Ata Özer’e makamını devretti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yaklaşık 10 yıldır bu görevi yürüten Balıbey, başarılı çalışmalarını takdir ettiği Ata Özer’e bu görevi devretmekten dolayı memnun olduğunu dile getirdi. Yeni İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer de, Balıbey’den bu görevi aldığı için kendisini şanslı gördüğünü söyledi.

Özer, Ömer Balıbey gibi elinden gelenin en iyisini yaparak görevini yerine getireceğini söyleyerek, "Bana bırakılan yerde ağabeyimin yaptıklarını gözönünden hiç ayırmazsam, daha az yanlış yapmış olurum." şeklinde konuştu. Ömer Balıbey’in yolunda ilerleyeceğini söyleyen Ata Özer, "Şeffaflık, dürüstlük ve çalışkanlık prensiplerim olacaktır." dedi. Özer, eğitim ve spor faaliyetleriyle gençliğe hizmet edeceğini belirterek, "Ailem beni daha önce hafta bir görüyordu. Şimdi onlara ’beni yılda bir görmeye hazırlanın’ dedim." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Ata Özer ile Balıbey, bir birilerine sarıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeli de, Ömer Balıbey’i uğurlarken yeni müdüre ’hoş geldiniz’ dedi. Makam odasında personelle tek tek vedalaşan Balıbey, daha sonra basın mensuplarına personeliyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Personeli Balıbey’i arabasına kadar götürerek alkışlarla uğurlarken, bazı kadın personelin gözyaşlarını tutamadıkları görüldü.

Bu arada, Ömer Balıbey’in uğurlanması sırasında kalabalığı izleyen iki sürücü hafif hasarlı kaza yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious