Balığa gitti, dönmedi

  • Giriş : 25.07.2006 / 00:00:00

Kütahya'da, Gökhan Yayvu isimli bir çocuk, balık tutmak için bir gençle beraber gittiği 7 Göller bölgesinden bir daha dönmedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alınan bilgiye göre, sabah kahvaltısından sonra sapanını alarak sokağa çıkan küçük Gökhan, arkadaşlarıyla birlikte Osmangazi Mahallesi Söğütgülü Sokak'taki evinin yakınlarında bulunan çayıra gitti. Burada yolda elinde oltasıyla 7 göller bölgesine balığa giden 20-25 yaşlarında bir gençle karşılaşan Gökhan, kimliği henüz belirlenemeyen gence kendisini de götürmesini istedi. Gençle birlikte yaklaşık 2 kilometre ilerideki 7 göller bölgesine giden Gökhan'dan bir daha haber alınamadı.

Babası cezaevinde bulunan 11 yaşındaki Gökhan'ın annesi Filiz Yayvu'nun 3 gündür çocuğunun bulunamamasından dolayı son derece üzgün olduğu gözlendi. Sabah kahvaltısından sonra sokağa çıkan oğlunun geri dönmediğini söyleyen acılı anne, görenlerin ya da nerede olduğunu bilenlerin kendilerine haber vermesini istedi.

Ailenin perişan olduğunu dile getiren Gökhan'ın dedesi Muhittin Opçin, polise ve jandarmaya durumu bildirdiklerini söyleyerek torununu görenlerin insanlık namına kendilerine haber vermelerini istedi. Dalgıçların bölgedeki göletlerde arama yaptıklarını da aktaran Opçin, bir sonuç çıkmadığını söyledi.

Gökhan'ı en son gören arkadaşı 10 yaşındaki Sezer Gezgin de, çayırda oynarlarken elinde oltası bulunan genç bir şahsın yanına gittiklerini söyledi. Sezer Gezgin, "Gökhan 'Bizi de balığa götürür müsün?' dedi. O da götüreceğini söyledi. Ben gitmek istemedim. Gökhan benim de gitmemi istedi. Ancak ben, 'Benim babam kızıyor. Bana izin yok' deyip geri döndüm. Ondan sonra da Gökhan bir daha geri dönmedi." şeklinde konuştu.

Edinilen bilgiye göre, güvenlik güçlerinin yaptığı araştırmada, Gökhan'ın söz konusu gençle birlikte 7 Göller civarında görüldüğü, bir görgü tanığının eşgal hakkında polise ifade verdiği öğrenildi.

Polis küçük Gökhan'ın bulunması için araştırmalarını sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious