Balık adamlar hayata döndürdü

  • Giriş : 24.08.2006 / 00:00:00

Boğulan genci, sağlık memurları yerine balık adamlar hayata döndürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bilinci kapalı olduğu belirlenen Aksoy'u hayata döndürmek için yoğun çaba sarf eden dalgıç polisler, genci hayata döndürmeyi başardı.
Hava sıcaklığının artmasıyla sıcaklardan bunalan 23 yaşındaki Kerim Aksoy isimli genç, serinlemek amacıyla Samsun'un Atakum sahilinde denize girdi. Kıyıdan fazla açılan yüzme bilmeyen genç, kum kayması sonucu boğulma tehlikesi geçirdi. Çevredeki vatandaşlar tarafından kıyıya baygın olarak çıkarılan gence ilk tıbbi müdahaleyi sağlık memurları yerine dalgıç polisler yaptı. Bilinci kapalı olduğu belirlenen Aksoy'u hayata döndürmek için yoğun çaba sarf eden dalgıç polisler, genci hayata döndürmeyi başardı.

Türkiye'de boğulma olaylarının en çok yaşandığı illerden biri olan Samsun'da kum kayması sonucu bir genç ölümden döndü. Arkadaşları ile birlikte Çorum'dan Samsun'a gelen Kerim Aksoy isimli genç, fazla açılınca kum kaymasına yakalandı. Vatandaşlar, denizde birinin çırpınmaya başladığını görünce gencin yardımına koştu. Vatandaşlar tarafından kıyıya çıkarılan gence çevrede devreye gezen Samsun Emniyet Müdürlüğü dalgıçları müdahale etti.

Boğulma sonrasında sağlık ekiplerinin gelmemesi vatandaşların tepkisine neden oldu. Hayata döndürülen genç, daha sonra gelen ambulansa konularak hastaneye kaldırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious