Balık-ekmek tekneleri yeniden Eminönü'nde

Balık-ekmek tekneleri yeniden Eminönü'nde.15473
  • Giriş : 30.07.2007 / 10:24:00

İstanbul Valiliği'nin aldığı karar uyarınca 3 yıl önce kaldırılan balık-ekmek satışı yapılan tekneler Eminönü'nde tekrar hizmet vermeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ihaleyle Galata Köprüsü'nün sol tarafı ile Turyol İskelesi arkasındaki kiralık balık-ekmek yerlerini yıllık 162 bin YTL ücretle kazanan 3 tekne sahibi bugün işbaşı yaptı.
İlk gün olmasına rağmen teknede satılan balık-ekmeklere halk büyük ilgi gösterdi. Teknelerde çalışanlar da geleneksel Osmanlı kıyafetleri giydiler. Balıkçı Muhittin Öztürk, İstanbulluların kendilerini özlediğini ve bugün ''Vira Bismillah'' diyerek balık-ekmek severlere hizmet vermeye başladıklarını söyledi. Geçen süre içinde büfelerde satılan balık-ekmeğin kendilerinin yaptığı gibi lezzetli olmadığını savunan Öztürk, 3 YTL'lik fiyatın da her kesim için uygun olduğunu ifade etti. Bir başka teknede görevli olan Fehmi Cıvıldar da balık-ekmek teknelerinin 60 yıllık mazisi olduğunu belirterek, turistlerden de yoğun ilgi gördüklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious