Balık hafızası ekranda doğrulandı

Balık hafızası ekranda doğrulandı.12051
  • Giriş : 17.03.2008 / 08:56:00

Helin Avşar 2004 yılında Türkiye'yi gülme krizlerine sokan o ünlü sözlerini unutarak, "Abi bende balık hafızası var" derkendoğru söylediğini milyonların gözü önünde ispatladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kanal 1'in Çarkıfelek programının hostesliğini dün akşam Helin Avşar yaptı. Türkiye'nin Paris Hilton'u olma yolunda dev adımlarla ilerileyen Helin Avşar Çarkıfelek programına şov girl olarak dekolte kıyafetiyle çıktı ama fiziki görüntüsünden çok sergilediği garipliklerle dikkatleri üzerine çekti.

Helin Avşar'ın Medyapım’dan alacağı ücreti Şehit Ailelerine bağışladığı anonsuyla reklamı yapılan Çarkıfelek'in özel bölümünde Avşar kızı 'saflığını' yine gözler önüne serdi.

Helin Avşar önce ayakkabılarının uzun eteğine dolaşması yüzünden zor anlar yaşadı ve muzip sunucu Mehmet Ali Erbil de ona takılmadan edemedi.

Helin Avşar daha sonra harflerin açılması için ışık yanan kutulara elinin ayasıyla abanınca Erbil, gülme krinize kapılarak parmağıyla dokunmasının yeterli olduğunu söyleyerek kendisini uyardı. Ancak biraz sonra Helin Avşar bu kez de ışık yanan kutuların rengi ile zemini oluşturan dekor kutuların rengini karıştırdı. Koyu mavi kutu yerine elini açık mavi dekorlara bastıran Helin Avşar harf açılmayınca şaşkın şaşkın Mehmet Ali Erbil'e bakarak herkesi güldürdü ve daha sonra kendi haline kendisi de güldü.

Ancak günün asıl esprisi programın ünlüler ve ünlü sözleri bölümünde yaşandı. Bulunması istenen ünlü Helin Avşar, bulunması istenen söz ise "bende balık hafızası var " sözüydü. Yarışmacılar harfleri yakalayıp cümleyi çözünce Helin Avşar hafızasının gücünü konuşturdu: Allah allah! Ne zaman söylemişim ben bunu yahu!"

2004 yılında Savaş Ay ile yaptığı ve Sabah'ın Cumatesi ekinde yayınlanan o dillere destan röportajındaki sözlerin hala milletin dilinde dolaştığı halde Avşar Kızı tarafından unutulması ciddi bir hafıza sorunu olduğunu gözler önüne serdi.

İşte unutanlar için o ünlü röportajın ünlü bölümü:

* Sen çocukları seviyorsun. Yapmak istiyor musun, evlilik dışı doğurur musun mesela?
Doğururum ya. Yeter ki parayı pardon doğru adamı bulayım. Türk toplumuna yabancı şeyler bunlar aslında di mi ters yani. Biliyor musun ben şiir de yazıyorum. 12 yaşımdan beri günlük yazarım. Her gece bir sayfa. Saklı bir yerde kimse bulamaz yerini. Hikaye de yazdım. Ablam okudu bayıldı. Mesela şimdiki genç kızlar da gelenek görenek yok. Onlara çıtır simit diyorum.

* Sanatla ilişkin ne düzeyde?
Resmi severim. En sevdiğim ressam İsmail Nacar...

* Uyyyy!..
Ay pardon o saatçiydi. Nacar saatlerini yapıyordu.

* Yok be kızım o dediğin araştırmacı yazar ve dindar...
Ay şaşırdım işte. Sosyetik ressam var ya hani dergilere çıkıyor...

* İsmail Acar mı diyorsun?
Hah hah onu diyorum. Ona hayranım.

* Tarihe de merakın varmış.
Evet. Atatürk ve arkadaşları, İnönü, Celal Bayar ve Korkmaz mesela...

* Korkmaz da kim, hatırlayamadım?
Ayyy Korkmaz yaaa. Korkmaz işte neydi üfff...

* Galiba Fevzi Çakmak demek istiyorsun.
Eveeeet o işte.

* Kaç yılında kurdulardı Cumhuriyetimizi?
Kolay soru o, 1953'te kurdular.

* Atatürk kaçta öldü ki?
10 Kasım'da. (İçerden hizmetçi seslenip 1938, diyor.) Evet biliyordum zaten 1938'de öldü.

* Öldükten epey sora kurmuş Cumhuriyeti o zaman...
Ay abi gelme üstüme. İsim ve tarih tutamıyorum aklımda. Bende balık hafızası var da!..

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious