Balıkadamlar için yeni bir müze geliyor

Balıkadamlar için yeni bir müze geliyor.11066
  • Giriş : 24.01.2009 / 21:09:00

Düzce'nin tanıtımında ve turizmin gelişmesine katkıda bulunması amacıyla denize hurda uçak batırılacağı belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Düzce Valisi Bülent Kılınç'ın önderliğinde ilçeye getirilen C-47 tipi askeri hurda uçak, üç parça halinde Düzce'ye getirildi. Uçak, Akçakoca'da denize batırılacak.

Yapılan girişimin Akçakoca turizmi için büyük önem taşıdığını belirten İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan Budak, "İki gündür Kayseri'den Düzce'ye TIR'larla hurda uçağı getiriyoruz. Akçakoca'da uygun bir yer bulduktan sonra uçağı denize gömeceğiz. Bu etkinlik Akçakoca'nın turizm açısından gelişmesine büyük katkı sağlayacak. Böyle bir çalışmayı başlattığı için Düzce Valimiz Bülent Kılınç'a teşekkür ediyoruz. Gerçekten turizm gelişmesi için bu tür uygulamaların yapılması gerekiyor." dedi.

Uçak ve sualtı sporu ile ilgili bilgi veren Sualtı Spor Konfederasyonu Düzce İl Temsilcisi eğitmen Necdet Balaban, "Böyle bir etkinlik sayesinde iki Büyükşehir arasında köprü görevi gören Düzce'nin önemi daha da arttırılacak. Artık su altı sporuyla uğraşanlar Akdeniz ya da Marmara yerine Akçakoca'ya gelecek. Zaten Bodrum'dan sonra böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapan ikinci bölge olacağız. Ülke genelinde sualtı sporu olarak birçok eğitim yeri bulunuyor. Bizde bu sayede önemli bir görevi gerçekleştirmiş olacağız." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*